Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

TPL-WDR3600 – Безжичен гигабитен рутер со двоен фреквентен опсег

Како да имате совршена интернет мрежа?

Сега корисниците можат за секојдневни апликации како проверување на маил или пребарување преку интернет да го користат опсегот од 2.4GHz со 300Mbps, додека за осетливи апликации како гледање на HD видео или играње на игри во мрежа да го користат чистиот опсег од 5GHz со 300Mbps, во исто време. Двете USB 2.0 мултифункционални порти може да се користат за принтери или за споделување на документи и медија форми локално во Вашата мрежа или со “ftp” сервер функцијата било каде и да сте. Со 4 портниот гигабитен мрежен свич добивате брза жичана конекција идеална за апликации како HD медија и мрежно играње. Со 4 портниот гигабитен мрежен свич и NAT функцијата, безжичниот рутер овозможува моќна обработка на податоците. NAT врската помеѓу безжичната и жичната конекција овозможува брзини до 800Mbps со што корисниците го добиваат целосниот потенцијал на нивните мрежи и ги задоволуваат барањата на следните надградби.

За во канцеларии, домашни услови, работење или играње игри.

Без прекини, со сигурност!

 • производител: TP-Link (NE)
 • цена: 4.867 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LEP-0056 – Пакет – Леткум и Шрафцигер

Без кој алат неможете во вашиот сервис?

Заштедете пари со купување на оваа одлична понуда Леткум + Шрафцигер за најниска цена!

Леткумот е 25W, одличен за професионално лемење, или пак за вашите хоби DIY проекти, кабли, конектори, …

Одлична комбинација. Заштедете пари и опремете го вашиот сервис!

Пакетот содржи:

 • рачка за лемење
 • шрафцигер

 • цена: 530 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија…

SAS-PH310 – Видеофон

Потребен ви е домофон со камера?

Со овој видеофон лесно ќе можете да видите кој е пред вашата влезна врата. Уредот е опремен со ѕвонче, камера која подржува ноќно гледање, звучник и микрофон за двонасочна комуникација и колор дисплеј.

За да не се изненадите од неочекуваните гости.

Поставете го овој модерно дизајниран домофон на вашата врата!

Карактеристики:

 • должина на кабел за инсталација: 10m

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 6.110 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HDD PC22 – Хард диск – DT01ACA300

Имате многу податоци и секогаш ви претставува проблем нивниот пренос?

3.5 хард диск со S-ATA конекција, идеален за користење со десктоп компјутери или како надворешна меморија. Со капацитет од 3TB, доволен за чување на сите ваши документи, музика, слики или филмови.

Обезбедете си надворешен хард диск со капацитет во зависност од потребата. Добивате 100% сигурност!

Карактеристики:

 • големина: 3.5″
 • конекција: S-ATA (6Gb/s)
 • капацитет: 3TB
 • кеш меморија: 64MB
 • брзина на вртежи: 7200rpm

 • производител: Toshiba
 • цена: 7.948 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

MARS-6740 – Кутија за сортирање

Како да се решите од нередот околу вас?

Метална кутија со пластични фиоки за сортирање за монтирање на ѕид.

Погодна за складирање на мали предмети и електронски компоненти. Овие кутии се погодни за во работилници, гаражи, подруми, канцеларии и секаде каде што има потреба од складирање на мали предмети кои треба да бидат лесно достапни.

Поставете се на свое место, и пронајдете го лесно кога ќе ви биде потрено.

За одлична организација!

Карактеристики:

 • висина: 147mm
 • ширина: 306mm
 • длабочина: 155mm
 • број на фиоки: 15 тип-А

 • цена: 995 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

GB-BP511 – Батерија за камера

Ви се расипа батеријата за апаратот?

Батерија за камера – BP-511, 7.4V / 1400mAh.

Неможе да се замисли летен одмор без фотографии. Подгответе се веднаш!

Карактеристики:

 • тип: Li-ion
 • напон: 7.4V
 • капацитет: 1400mAh

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 1.095 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…