Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

За Нас

Логинг Електроникс е водечки дитрибутер на електронски компоненти, материјали, додатоци, електронска мерна и регулациона опрема и компјутерска мрежна опрема на пазарот во Македонија. Од формирањето во 1997 година, со својата понуда на квалитет преку добро познатите светски брендови, овозможува да биде вистински избор за сите потреби од областа на електрониката како во индустријата така и за секојдневна употреба

Со целосна посветеност на побарувањата, како и со следење на светските трендови, нашата понуда постојано се проширува достигнувајќи бројка од преку 16 000 производи. Располагаме и со добро опремен сервисен и развоен центар во кој преку сопствено производство се реализираат побарувањата на специфичните електронски уреди како што се: напојувачи, полначи, засилувачи, програмабилна електроника и сл.

Следејќи го технолошиот развој, како и согласно развојните програми на Логинг Електроникс на 01.08.2008 отворивме нов салон специјализиран за Мултимедија производи-ЛОГИНГ Мултимедија.

Логинг Електроникс е овластен застапник на следните производители:

 • Мерна и регулациона опрема Fluke,Mastech,Metrel,Tektronix, GW Instek,
 • Sunrise Telecom, Exfo, Ahlborn, Lutron,…
 • Компјутерска мрежна опрема Infosmart, RubyTech, KÖNIG,…
 • Универзални програматори Advantech, Xeltek
 • Електронски прибор и алат Weller, Solomon, Electro-PJP, Visaton, Fitel,..
 • Развојни системи Mikroelektronika
 • Кабли и конектори Tasker

Логинг Електроникс д.о.о
ул. Народен Фронт 19а/1/6 ( т.ц. Беверли Хилс)
1000 Скопје, Република Македонија
Тел. +389 (02) 3127 345 , Факс. +389 (02) 3244 705

e-mail: info@loging.mk , www.loging.mk
Форум: Логинг Форум

4 Коментари на “За Нас”


 • ne ke e losho da navedite rabotno vreme na prodavnicata

 • Логинг Електроникс работи од понеделник до петок од 9ч до 20ч и сабота од 9ч до 16ч.
  Логинг Мултимедија работи од понеделник до петок од 9ч до 20ч 30мин и сабота од 9ч до 16ч.

 • Зашто не го средите сајтот на loging.mk да изгледа поубаво да биде е-маркет да има цени и пристап од секој прелистувач, да се знае кој артикл го има на лагер и со која цена, ваква фирма како вас греота е да нема среден сајт, моменталниот ви е ужас

  • Здраво Томи,

   Новата веб страна на Логинг Електроникс која ќе биде е-продавница е во завршна фаза. Наскоро е предвидено официјално пуштање во употреба.

   Поздрав
   Тимот на Логинг Електроникс

Остави коментар