Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јуни, 2015

EL-ALC10 – Филтер против бигор

Свесни сте колку водата со бигор им штети на вашите апарати но и на вашето семејство?

…..Овој филтер го спречува создавањето на бигорот и ја намалува потребата од користење на хемиски средства при перење, при што овозможува вашите алишта да бидат меки, а садовите кристално чисти. Го продолжува животниот век на апаратите во домаќинството и штеди енергија. Внатрешните магнети создаваат силно магнетно поле кое ги разбива кристалите од калциум карбонат. Целосно е еколошко и не ги менува органолептичките карактеристики на водата.

За секоја грижлива домаќинка.

Брзо и лесно без бигор, пробајте!

Карактеристики:

 • конекција: 3/4” намотка
 • проток на вода: 18l/min
 • максимална температура:100° C
 • димензии: (105х35х210)mm

…..

 • цена: 1,255.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија…

SW-SP001 – Безжичен звучник

Сакате ли да слушате музика покрај плажа или базен?

…..Уживајте во звуците на вашата омилена музика со овој безжичен водоотпорен (заштита IPX5) Bluetooth звучник со компактен дизајн до 5 часа активна работа. Особено погоден за користење на плажа или покрај базен. Звучникот, исто така може да го поврзете со 3.5mm аудио кабел. За безжично аудио доживување, може да биде поврзан со Bluetooth уреди, а доколку музичкиот плеер е со NFC, со едноставно допирање на музичкиот плеер.

Во пакетот се вклучени: AUX, микро USB кабел.

Одличен за во секакви услови и моќен звук кој слушањето музика ќе го направи вистинско уживање. Одличен за во лето!

Карактеристики:

 • водоотпорно куќиште
 • bluetooth® 3.0
 • hands-free функција
 • моќност RMS : 3W
 • фреквентен опсег: 80 – 20.000 Hz
 • напојување: 5V (USB)
 • конекција: Bluetooth + аудио кабел стерео 3.5mm машки
 • димензии: (105х55х180)mm
 • боја: црна

…….

 • производител: Sweex
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2.222 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија

LEP-0058 – Пакет – Секогаш осветлена и чиста работна маса

Дали ви е потребна леќа и природна светлина?

Заштедете пари и искористете ја оваа одлична понуда, Лупа со сијалица, Крпа и ESD спреј за чистење БЕСПЛАТНО!

Лупата е флексибилна и лесно прилагодлива во работниот простор, со сијалица која ќе се погрижи за потребната светлина и 3D лупа која ќе ви го олесни секојдневното работење со ситни делчиња. Крпата со помош на Антистатичкиот спреј за чистење е идеална комбинација за отстранување на прашината и одржување на работната маса чиста!

Еколошка со мала потрошувачка и специјален сет за одржување.

За електроничари, козметичари, часовничари…

….Пакетот содржи:

 • лупа со сијалица
 • крпа за бришење
 • Bondline ESD спреј за чистење – ПОКЛОН

 • цена: 3.750 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LUTRON FG 6020SD – Дигитален тестер на сила со меморија

Вашето производство бара проверка на силата?

……Дигитален тестер на сила со логер функција за снимање на мерењата во реално време. Измерените податоци се снимаат директно на SD мемориска картичка. Наменет е за мерење на тензија и компресија за товари до 20kg.

За квалитетно извршена работа.

За во индустрија, фабрики за производство и сервиси.

Kарактеристики:

 • мерење на сила на истегнување (тензија) или притискање (компресија)
 • мерно подрачје до 20kg, со точност 0.5%
 • најдобра резолуција 0.01kg
 • снимање во реално време на SD мемориска картичка (опција)
 • променливо време на земање примероци: 1 сек – 9 часа
 • заштита од преотповарување на инструментот
 • мерни единици: kg/Lb/N
 • приклучок за SD картичка со капацитет 1 – 16GB

………

 • производител: Lutron (TW)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 25.372 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SAS-APR20 – Аларм со детектор на движење

Сакате да се осигурате дека никој нема да провали во вашата гаража?

Ефикасен мал 130dB аларм со инфрацрвен детектор на движење. Лесно се користи со помош на далечинско. Брзо се поставува без потреба од кабли. Има препрограмирано време за излез и влез. Идеално решение за обезбедување на одредена просторија со ротирачки држач за на ѕид.

Совршен за во одредени простории.

Секое движење ќе биде регистрирано, гарантираме!

Карактеристики:

 • aларм: 130dB (0m)
 • време-траење на аларм: 30 секунди
 • растојание на детекција: 120°, 7m
 • детекција: инфрацрвена
 • каснење за излез: 30 секунди
 • каснење за влез: 4 секунди
 • батерии: 2xAA (не се вклучени)
 • димензии: PIR: (105×68x50)mm / држач: (48×48x33)mm / далечинско: (55×37x16)mm

……

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1.417 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BDL-WST3 – Тест станица за обувки и алки за рака

Како да го проверите функционирањето на ESD опремата?

…..Уникатен тестер кој ја мери отпорноста на алките за рака или пак ако е монтиран на ѕид алките за нога, на подрачје од 750KΩ до 35MΩ, во согласност со EN IEC 61340 спецификациите.

Кога се тестира, операторот едноставно се поврзува со тестерот преку 4mm буксна.

За да тестирате треба да се направи контакт со прст на металното копче, и да “кликнете за тест”. Зелена LED диода ќе засвети ако тестот поминал или пак ако тестот паднал ќе засвети црвена LED диода, и ќе се огласи звучен сигнал од базерот. Ако отпорноста преку спиралниот кабел, алката и лицето кое се тестира поминува 35MΩ ќе се вклучи HIGH црвената LED диода, а ако отпорноста е помала од 750KΩ ќе се вклучи LOW црвената LED диода.

Ако батеријата од 9V падне на помалку од 6.5V за време на тестирањето ќе се вклучи жолтата “battery low” LED диода.

WST1 може да се напојува од 9V алкална батерија или од 9V нерегулиран 100mA адаптер.Овој производ е CE одобрен.

……Брза и ефикасна проверка за спречување на несакани оштетувања во ESDработна зона.

…..Карактеристики:

 • точност: 10%
 • димензии: (130×70x25)mm
 • тежина: 350g

……

 • производител: Bondline (UK)
 • цена: 10,889.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…