Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за мај, 2015

SAS-DVRLMP10 – Надворешна светилка со вградена камера

Како ви е заштитен домот?

Две флексибилни LED светилки, со сензор на движење кој реагира до 10 метриод светилката, ги осветлува објектите, додека вградената камера снима на мемориска картичка.

Одлична светилка, која ги има сите информации за случувањата околу вашата куќа. Бидете безбедни!

Карактеристики:

 • влезен напон: (100-240)V-AC
 • интензитет на светлина: 850 лумени
 • отпорна на вода

 • производител: Konig (NL)
 • цена: 8,450.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија…

TPL-MC210CS – Гигабитен single-mode медиа конвертор

Треба да направите конверзија на фибер оптички кабел во мрежен?

MC210CS претставува медиа конвертор дизајниран да конвертира 1000BASE-LX/LH фибер оптички кабел во 1000Base-T бакарен кабел или обратно. Дизајниран според IEEE802.3ab 1000Base-T и IEEE802.3z 1000Base-LX/LH стандардите, користи single-mode фибер оптички кабел со SC тип на конектори. Поддржува ласерска спецификација на долги бранови (LX). Работи со 1310nm и на приемната и на предавателната страна. Може да работи како самостоен уред или со 19″ системи за монтажа на шасија, има автоматски MDI/MDI-X за TX порта и LED индикација на предниот панел. Со MC210CS ќе пренесете засилен фибер оптички сингл-мод кабел до 15km.

Искористете го овој конвертор и едноставно поврзете мрежа на секој уред.
Ви го нудиме најдоброто решение!

Карактеристики:

 • работи со 1000Mbps во Full-Duplex мод за двете порти (TX и FX)
 • подржува авто MDI/MDIX за TX порта
 • авто трансфер мод за FX порта
 • го засилува фибер оптичкиот сигнал до 15km
 • лесно читливи LED индикатори
 • надворешно напојување

 • производител: TP-Link (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,739.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HYELEC HY3003 – Лабораторскo напојување

Работите во сервис каде често користите лабораториско напојување?

Лабораториско напојување во линеарна изведба со 2 LED дисплеи за истовремен приказ на напонот и струјата.

Го препорачуваме HYELEC HY3003, супер перформанси по супер цена!

Карактеристики:

 • влезен напон: 110/220V ±10%AC
 • излезен напон: 0-30V
 • излезна струја: 0-3A
 • бранови и шумови: <=1.0mV r.m.s
 • два 3-1/2 дигитални LED дисплеи
 • точност на напон: ± 1% +2 дигити
 • точност на струја: ± 1.5% +2 дигити

Комплетот вклучува: напојување, мрежен кабел и упатство за употреба.

 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 7,950.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KNG-SPBU100 – Безжичен звучник

Сакате да слушате музика додека сте на плажа со друштво?

….Овој Bluetooth звучник со моќност од 3W овозможува безжично поврзување со преносливи уреди како на пр. таблети, smart телефони, лаптопи.

Лесен и практичен со супер дизајн.

Слушајте ја омилената музика секаде и направете ги летните денови целосно убави!

​​Карактеристики:

 • Bluetooth V 2.1
 • фреквентен опсег: 90Hz ~ 20kHz
 • излезна моќност: 3W RMS
 • LED диоди во сина боја
 • димензии: (65×160x105)mm
 • тежина: 282g

Во пакетот е вклучено:

 • 1 x Безжичен аудио звучник
 • 1 x USB напојувачки + 3.5mm аудио кабел

 • производител: Kng (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,232.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KN-CARDRW10 – Читач на мемориски картички

Како да префрлите податоци од различни мемориски картици?

Читач за мемориски картички кој се поврзува на компјутер и овозможува читање и пишување на податоци од речиси сите мемориски картички и од компјутер. Компатибилен е со следниве картички: SD, SDHC, Micro SD, CF, XD, M2, MS и MS-Pro. USB 3.0 конекцијата овозможува голема брзина за трансфер на податоци, до 10 пати побрзо од USB 2.0.

Сите податоци од сите уреди на едно место.

Обезбедете си читач за мемориски картици!

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 990.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

STM32F429IDISC – STM32F429 Discovery

Многу ваши идеи чекаат реализација?

STM32F429 Discovery ви помага лесно да ги откриете можностите и перформансите на STM32 F4 серијата на микроконтролери, и лесно да ги развиете вашите апликации. Вклучува се што е потребно за почетници или пак искусни корисници да почнат лесно да го користат.

Базиран на STM32F429ZIT6 микроконтролерот, китот вклучува ST-LINK/V2 интегрирана алатка за дебагирање, 2.4″ QVGA TFT LCD дисплеј, надворешна SDRAM меморија од 64 Mbits, жироскоп ST MEMs, USB OTG micro-AB конектор, LED диоди и тастери.

Голем број на бесплатни примери на апликациски firmware-и спремни за употреба се достапни на www.st.com/stm32f4-discovery за да го поддржат развојот и евалуацијата.

Разгледајте ја новата STM програма…Сигурно ќе најдете нешто корисно!

Карактеристики:

 • STM32F429ZIT6 микроконтролер со 2MB Flash меморија, 256KB RAM во LQFP144 пакување
 • интегриран ST-LINK/V2 со вграден преклопник за селекција за да го користите китот како независен ST-LINK/V2 (со SWD конектор за програмирање и дебагирање)
 • напојување: преку USB портот или преку надворешно напојување 3V или 5V
 • 2.4″ QVGA TFT LCD
 • SDRAM 64 Mbits
 • L3GD20, ST MEMS сензор за движење, дигитален жироскоп со 3-оски

Шест LED диоди:

-       LD1 (црвена/зелена) за USB комуникација

-       LD2 (црвена) за 3.3 V напојување

-       Две кориснички LED диоди: LD3 (зелена), LD4 (црвена)

-       Две USB OTG LED диоди: LD5 (зелена) VBUS и LD6 (црвена) OC (over-current)

 • два тастери (user и reset)
 • USB OTG со micro-AB конектор
 • екстензиски хедер за сите LQFP144 I/O-пинови за брза конекција со протоборд и лесно тестирање

 • производител: Microelectronics (SW)
 • цена: 2,165.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…