Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за април, 2015

COBRA-HOLD11 – Универзален држач за во автомобил

Се грижите за безбедноста додека возите?

…..Флексибилен држач за мобилен телефон кој се поставува во запалката на вашиот автомобил. Држачот има USB порта. Погоден за повеќе видови мобилни телефони и овозможува целосен пристап до конекторите на уредот.

Поставете го телефонот на држач и слободно разговарајте, вклучете мапа или пак пуштете музика.

Карактеристики:

 • зглобно навалување од 6”
 • едноставно и брзо поставување
 • димензии: (80×215x155)mm
 • тежина: 200gr
 • боја: црна

.

 • производител: Cobra (NL)
 • цена: 1,479.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

ME-ADD RASPYPL4 – RaspyPlay4

Користите Raspberry и ги следите сите новитете во врска со тоа?

…..Уште од своето основање, Raspberry Pi е популарно решение за домашни мултимедија центри за многу луѓе. Но слабите аудио способности на Pi беа проблем за сите оние кои беа заинтересирани за Hi-Fi. Но не повеќе. Пуштете висококвалитетно аудио од вашиот Raspberry Pi B+ и Raspberry Pi 2 со RaspyPlay4. Оваа дополнителна плочка има PCM5122 DAC со одлични динамички перформанси и аудиофилска репродукција на вашата омилена музика, со мала инвестиција. Поддржува FLAC, ALAC, MP3 и WMA аудио формати. Од страна на софтверот, компатибилен е со неколку решенија, но производителот го препорачува RuneAudio. Зачувајте ги вашите омилени албуми на USB flash меморија, USB хард диск, SD картичка, на NAS сервер, или пак стримувајте ги преку интернет радио или AirPlay — RaspyPlay4 ги поддржува сите. Завземете лежечка положба, релаксирајте се и уживајте.

Слушајте музика со висок квалитет.

Потребен ви е најновиот додаток за Raspberry Pi!

Карактеристики:

 • PCM5122 DAC
 • два стандардни RCA стерео аудио конектори, линиски излез,  TSOP34836 IR приемник за далечинска контрола
 • хардверска volume контрола (24 dB до -103 dB)
 • напонски регулатор со ултра-низок шум
 • системскиот такт (MCLK) е генериран од PLL кој е интегриран на DAC чипот, редуцирајќи ги високофреквентните електромагнетни пречки, што го подобрува аудио искуството.
 • 5×2 LCD конектор

.

 • производител: Mikroelektronika (SRB)
 • цена: 2,055.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CL-ML10MW – 2 во 1 леќа за мобилен телефон

Сакате да се сликате, да еспериментирате и да бидете креативни?

…..2 во 1 леќа за мобилни телефони и таблети која овозможува дополнителни ефекти на камерата. Леќата доаѓа во комплет со држач, капаче и торбичка за носење.

Направете добри фотографии.

Овој додаток е совршен за Вас!

Карактеристики:

 • тип леќи: Макро / широк агол
 • дијаметар на широкоаголен објектив: 13mm
 • дијаметар на макро објектив: 9mm
 • растојание за слика со макро објектив: (1,5-2,3)cm
 • широкоаголен објектив: ± 40% подобрување

.

 • производител: Camlink (NL)
 • цена: 435.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-XRAM32/20 – USB флеш меморија MARVEL M01

Секогаш имате многу податоци кои мора да ги носите со себе?

…..USB 3.0 флеш меморија 32GB. Флеш меморијата е отпорна на отпечатоци на прсти и гребнатинки и во неа е вградена LED индикатор кој го означува статусот на преносот на податоците.

Голем избор на флеш мемории со 32GB простор.

За сите ваши документи, музика, слики, филмови….

Карактеристики:

 • капацитет: 32GB
 • USB 3.0
 • системски побарувања: OS: Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 , Mac OS 10.3.x, Linux 2.6.x
 • димензии: (60.6×18.0x 8.1)mm
 • тежина: 10g

.

 • производител: Silicon Power (NL)
 • цена: 1,350.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

EXTECH BR250 – Инспекциска видео камера

Како да откриете дефект во тешко достапни места?

…..Инспекциска видео камера со отстранувачки дисплеј, наменета за снимање и преглед на недостапни места во услови на намалена или никаква осветленост. Содржи долга флексибилна цевка, која на едниот крај има окуларна леќа, а на другиот објективни леќи поврзани со оптички систем.

Одличен и практичен за откривање дефекти во вентилација на автомобили, различни простории. Бидете успешни!

Карактеристики:

 • резолуција на камерата: 640х480 пиксели за фотографија (JPEG) односно 960х240 пиксели за видео (MPEG)
 • растојание на гледање: 15-25cm
 • дијаметар на камерата 9mm, должина на флексибилната цевка 90cm. Oпција за продолжување до најмногу 2m
 • отстранлив 3,5″ колор дисплеј до растојание од 10m
 • 4 LED диоди за осветлување на мерното место. Вграден димер за регулација на осветленоста
 • IP67 заштита од влага и прашина
 • снимање на слика или видео. Преглед на вклучениот дисплеј или на РС преку SD мемориска картица

.

 • производител: Extech
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 21,083.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BDL-KSMLF42 – ESD подлога за на маса

Обезбедена ви е работната средина со ESD опрема?

…..Издржлив двослоен материјал од синтетичка гума кој е отпорен на прскања од калај и абразија. Горниот слој е статички-дисипативен со проводна позадина што дава типична отпорност кон заземјувањето од 106 – 108Ω. Мазната површина овозможува лесно чистење. Материјалот е со дебелина од 2mm.

Подлоги за на маса, за заштита на материјалите со кои работите така и алатот кој го користите. Работете квалитетно!

 • производител: Bondline (UК)
 • цена: 2,559.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…