Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јануари, 2015

EN638391 – LED светилка со клип за на книга

Обожавате да читате во доцните вечерни часови?

…..Energizer LED светилка со клип за на книга која може да се користи и за таблети или прирачници. Со само една LED сијаличка оваа светилка дава светлина од шест лумени. Има флексибилно тело и клип кој има широк агол на отварање.

Релаксирано и опуштено со убава светлина…

За целосно задоволство!

Карактеристики:

 • eдна сијаличка
 • шест лумени светлина
 • мала тежина
 • флексибилно тело
 • преклопник за вклучување/исклучување
 • клип за закачување
 • користи 2 CR2032 копчести батерии

.

 • цена: 620.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

VARTA-57678 – Полнач за батерии

Има многу уреди за кои ви се потребни батерии?

…..Модерно дизајниран со висок квалитет LCD универзален полнач за батерии кој може да полни AA, AAA, C, D, 9V батерии и USB уреди во исто време. LCD дисплејот покажува индикација за наполнетоста на батериите. Полначот подржува безбедносни карактеристики како минус делта В, безбедносен тајмер, заштита од краток спој и детекција на алкални батерии.

Искористете го ова практично решение и сите уреди ќе ви бидат постојано функционални!

 • производител: Varta (DE)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,150.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KN-DVBT-IN61L – DVB-T антена

Потребна ви е антена за да ги фатите сите програми?

…..Внатрешна DVB-T антена за дигитални терестријални ТВ и радио канали во Европа, едноставна за поставување. Погодна за сите DVB-T приемници со 5V-DC напојување, а исто така може да се напојува и со дополнителен инсертер. Антената може да прима и хоризонтални и вертикални сигнали и е идеална за мобилна употреба.

Гледајте ги омилените програми со совршена слика…

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 985.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LCD-S301C31TR – LCD дисплеј

Барате едноставен LCD дисплеј за вашиот дизајн?

…..Нумерички LCD дисплеј со 3 цифри.

За сите ваши дизајни каде што малата потрошувачка на енергија е најважна!

​Карактеристики:

 • тип на дисплеј: Reflective
 • работен напон: 5.0V-AC
 • работна температура: (0+50)°C
 • температура на чување: (-20+70)°C
 • работен метод: STATIC
 • конекција: 24-пинска

.

 • цена: 295.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

ZD-931/SS – Дигитална станица за лемење

Се занимавате со електроника…лемите, но сеуште немате потреба од професионална станица?

…..Дигитална станица за лемење, моќност 48W со дигитална контрола на температурата и приказ на LCD дисплеј. На дисплејот во исто време се прикажуваат поставената и моменталната температура.

Серија од станици за лемење по одлична цена.

Идеално за сите хобисти!

Карактеристики:

 • моќност: 48W
 • работен напон на рачката за лемење: 24V
 • температурен опсег:(150 – 450)°С

.

 • цена: 3,204.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

FTP-0011/3BU – Мрежен кабел

Каков мрежен кабел би избрале?

……Ethernet интерконекциски FTP кабел за компјутерска мрежа (LAN). Кабелот е соодветен за 10BASE-T, 100BASE-TX (Fast Ethernet), 1000BASE-T (Gigabit Ethernet) и 10GBASE-T (10-Gigabit Ethernet).

Одредете колкава должина ви е потребна, и поврзете ги компјутерот и рутерот преку најквалитетните кабли…За во компании, ресторани, сали, домашна употреба…

Карактеристики:

 • конектори: 2x RJ45 машки
 • категорија: CAT7
 • должина: 3m
 • боја: сина

.

 • производител: Valueline (DE)
 • цена: 255.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…