Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за ноември, 2014

GB-MOBDOCK2 – USB конвертор

Како да ги префрлите податоците од стар диск во компјутер?

…..Поврзете SATA HDD/SSD дискови на вашиот компјутер преку USB порта со помош на овој USB 3.0 во SATA адаптер и претворете ги во погодни надворешни мемории. Сега не треба да се грижите за податоците на вашите стари дискови, благодарение на овој конвертор ќе можете да ги префрлите податоците од SATA HDD/SSD на други уреди. USB 3.0 стандардот теоретски овозможува пренос на податоци со брзина до 5Gbit/s што е до десет пати побрзо од USB 2.0 стандардот.

Овозможете си брз и сигурен пренос на податоци!

Користете го овој USB конвертор.

Карактеристики:

 • брз пренос на податоци до 5Gb/s благодарение на USB 3.0 конекцијата која е компатибилна и со USB 2.0
 • компатибилен со сите SATA HDD/SSD дискови
 • дополнителна конекција за напојување за 3.5″ HDD
 • едноставно поврзување
 • погоден за Windows 2000/XP/Server 2003/ Vista/Win 7/8/8.1/Mac OS X
 • подржува SATA III

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,110.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-PRESENT100 – Презентер

Често работите со презентации и сакате тоа да биде совршено?

…..USB медиа презентерот со компактен дизајн е практична алатка за време на вашата презентација, кој благодарение на 2.4GHz безжичната технологијата има работен опсег до 10m. Уредот овозможува ефикасна контрола на вашата презентација со помош на мулти-функционалните копчиња.

Бидете брзи, практични и интересни.

Направете презентација која ќе им се допадне на сите!

​Карактеристики:

 • безжична технологија: 2.4GHz
 • опсег: до 10m
 • ​конекција: USB
 • мултифункционални копчиња
 • напојување: 2x AAA бетерии
 • оперативни системи: Windows7/Vista/XP
 • димензии: (105×38x18)mm
 • ​тежина: 157g

.

 • производител: Genius (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,540.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SAS-GD100 – Детектор на гасови (пропан, бутан)

Сакате целосна заштита при користење на плин дома?

…..Детектор на гасови (пропан, бутан) со приклучок за 220V. Едноставен куќен детектор-аларм за гасови за внатрешна употреба. Ја гарантира сигурноста во домот. Кога гасот постигнува одредено ниво на концентрација, детекторот алармира со визуелен и звучен сигнал.

…..Напомена: не детектира јаглероден моноксид!

Со овој детектор ќе бидете предупредени навремено.

За безбедност на целото семејство!

Кaрактеристики:

 • гасови кои ги детектира: LPG, природен или гасови од јаглен
 • напојување: 100 VAC – 240 VAC ~ 50/60 Hz
 • потрошувачка на струја: < 4 W
 • тон на алармот: > 85 dB
 • температурен опсег: (-10+40)°C

.

 • цена: 1,180.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CBXFJ-6 – Аудио кабел

Ви треба кабел за поврзување на микрофон со миксета?

…..Професионален, флексибилен небалансиран аудио кабел со XLR женско / 6.35mm моно машки конектори.

Неопходен за сите бендови и единствен кој гарантира одличен звук.

Изберете ја потребната должина!

Карактеристики:

 • конектор A: XLR 3-pin женско
 • конектор B: 6.35mm моно машко
 • должина: 6m

.

 • производител: Konig (NL)
 • цена: 555.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-INT03 – USB 3.0 преден панел

Го надоградувате компјутерот?

……Универзален USB 3.0 преден панел погоден за 3.5″/5.25″ лежишта. Внатрешната конекција е направена со помош 20 пински USB конектор кој треба да биде слободен на вашата матична плоча.

Повеќе нема да ви недостигаат слободни USB порти!

Препорачуваме, преден панел едноставен за монтирање и практичен за користење.

Карактеристики:

 • конектор А: 1x USB 20 пински женски
 • конектор Б: 2x USB А тип женски
 • верзија: v3.0
 • должина: 0.6m

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 859.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HAV-TR11 – Радио

Сакате да инвестирате во радио за дома?

…..Ова радио е неопходен додаток за вашиот дом, а поради лесната преносливост на уредот може да го земете со вас во градината, кујната или пак во вашата дневна соба односно, може да ја земете музиката со вас каде и да одите. Изберете AM или FM фреквенција а со потенциометарот може лесно да ја наместите вашата омилена радио станица. Надворешната антена обезбедува одличен и чист звук, а има и приклучок за слушалки.

За забава низ целиот дом…Со ретро дизајн во различни бои, за да го направите својот избор!

Карактеристики:

 • фреквенциски опсег: FM (88-108)MHz, AM (530-1600)kHz
 • звучник: 8Ω / 10W
 • конектор за слушалки
 • дрвена кутија

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,450.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…