Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за октомври, 2014

MASTPL-PRBOX10 – Кабел со макарa

Ви треба долг кабел за работа во големи објекти?

…..Макара за кабел во кутија со 4 шуко приклучоци за општа употреба. Соодветниот систем на ротирање на макарата спречува заплеткување на кабелот при одмотување и собирање. Кабелот нема IP заштита.

Одличен за во двор, градежни објекти, погони…

Без заплеткување и дополнителни компликации!

Карактеристики:

 • должина на кабел: 40m
 • 4 шуко приклучоци
 • Напон: 230V-AC
 • Струја: 16A
 • Заштита од прегревање
 • Лед индикација
 • Преклопник ON/OFF
 • Боја: сива/зелена

.

 • производител: Masterplug
 • цена: 3,777.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.LC5109 – Футрола за Galaxy Tab 2

Го заштитивте ли својот таблет?

…..Кожена футрола за Samsung GalaxyTab 2, 10.1″ (P5100/P5110) со функција на држач. Овозможува идеална заштита од гребнатини и нечистотија.

Држач и футрола во еден производ.

Обезбедете си го и користете го таблетот каде што ке посакате!

Карактеристики:

 • точни димензии со соодветни отвори за звучник, микрофон, итн.
 • едноставно поставување
 • поддршка на сите функции

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 690.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

GB-HDMICON10 – Видео конвертор

Сакате да гледате квалитетна слика?

…..Уживајте во извонредно остра слика и совршен звук на вашиот LCD телевизор со овој конвертор – Composite видео на HDMI. Едноставно приклучете го меѓу вашиот DVD плеер и телевизор.

Вистински избор за најдобрата слика!

Уживајте во омилените филмови, фотографии, спотови…

Карактеристики:

 • конекција: 1x S-Video женски, 1x RCA (видео) женски + 2x RCA (аудио) женски, 1x  излез HDMI женски
 • резолуција: 720p
 • LED индикација

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 7,895.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BDL-HS5 – Алка за нога

Работите во ESD заштитена зона?

…..Прилагодлива алка за нога (пета), изработена од мек гумен материјал. Има црн проводен материјал од надворешната страна и бел материјал од внатрешната страна за да се избегнат било какви отпечатоци на чевлите. Оваа алка е еластична за зголемен комфорт при употребата.

…..Оваа алка има 1MΩ сигурносен отпорник.

Доколку вашата работа го бара тоа од вас, ви препорачуваме заштитни алки за нога од реномираниот производител Bondline!

Спецификации:

 • боја: црвена

.

 • производител: Bondline (UK)
 • цена: 180.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KNG-2030 – Слушалки за во уво

Какви слушалки сакате за секојдневна употреба?

…..Доживејте ја музиката на начин на кој не сте ја доживеале досега со помош на овие слушалки за во уво кои  имаат три пара на  меки силиконски гумички пријатни и удобни за во секое уво. Ја редуцираат бучавата од околината и ќе ви пружат максимално уживање во музиката. Слушалките се исто така опремени со 10mm  звучник и опсег од 102 dB.

Мали, практични и достапни во различни бои за сечиј вкус.

Погледнете ги во беласина и розева боја!

Карактеристики:

 • конекција: 3.5mm аудио џек
 • фреквентен опсег: 20 – 20.000Hz
 • тип на магнет: Neodymium
 • максимална моќност: 40mW
 • импеданса: 16Ω
 • должина на кабел: 1.2m
 • серија: Oozy
 • боја: црвена

.

 • производител: Kng (NL)
 • цена: 444.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

MEW-APV-35-12 – Напојување за LED осветлување

Барате најбезбеден начин за напојување на LED осветлувањето?

…..Meanwell-APV-35-12 – Напојување за LED осветлување и светлечки реклами вградено во изолирано плaстично куќиште со IP30 заштита. Вградената заштита од краток спој, преоптоварување и пренапони го прават вистински избор за употреба во услови каде доверливоста на напојувањето е од највисок приоритет.

За во излози, светлечки реклами, дома…

Овие напојувања се безбедни и сигурни во било какви услови!

Карактеристики:

 • излезен напон: 12V-DC
 • излезна струја: 3А
 • опсег на влезен напон: (90-264)V-AC
 • моќност: 36W
 • толеранција на излезен напон: ± 5%
 • rpple (брум) во излезниот напон: 150mVp-p
 • ефикасност на напојувањето: 83%
 • тестирано под 100% оптоварувањe
 • работна температура: (-30 – 70)°C
 • пренапонска и прекуструјна заштита

.

 • производител: Mean Well
 • гаранција: 24 месеци
 • цена: 1,272.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…