Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за септември, 2014

WINT-KB001 – Bluetooth тастатура

Често го користите вашиот таблет или SMART телефон за работа?

…..Bluetooth тастатура со ултра-тенко алуминиумско куќиште, тивки копчиња и вградена батерија на полнење. Погодна за iPad и iPhone.

Каде и да се наогате ќе имате практично решение.

Препорачуваме да инвестирате во оваа тастатура!

Карактеристики:

 • конекција: Bluetooth 3.0
 • работен опсег: 10m
 • капацитет на батерија: 280mAh
 • време на работење: 100 часа
 • мирување: 90 дена

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 3.635 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.HOLD9 – Држач за во автомобил за iPhone

Сте размислиле ли колку може да биде опасно зборувањето на телефон додека возите?

…..Држач за во автомобил за iPhone и други смарт телефони, кој може да се постави на решетките за вентилација или на ветробранско стакло. Едноставен за монтирање и демонтирање без остатоци на материјал по неговото отстранување.

Со овој држач, вашите раце ќе бидат слободни додека зборувате на мобилен.

Зборувајте и останете безбедни!

Карактеристики:

 • материјал: пласика
 • погоден за уреди со широчина од 50-76mm
 • прилагодување на позицијата на уредот

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 555 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMPSC-MD391 – Куќиште за хард диск

Сакате да ги носте секаде со вас вашите документи, слики, филмови и музика?

…..Зголемете ја меморијата на вашиот лаптоп или десктоп компјутер и направете бекап на податоците со голема брзина. Ова куќиште за хард диск ви овозможува зголемување на капацитетот на лаптоп или десктоп компјутерот со поврзување на дополнителен хард диск со S-ATA  конекција на USB 3.0 порт. Сега лесно можете да ги носите вашите омилени документи, слики, филмови и музика секаде каде што одите. Куќиштето има USB 3.0 интерфејс што овозможува трансфер со брзини до 5Gbps, односно до 10 пати побрзо од USB 2.0.

Зголемете го капацитетот на вашиот компјутер со ова куќиште за хард диск!

 • производител:Sitecom
 • гаранција:6 месеци
 • цена: 2.150 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-CARDRW106/B – Читач на мемориски картички

Како наједноставно да ги пренесете сликите од картичката во компјутер?

…..Надворешен микро читач на мемориски картички за пишување и читање на Micro SD / SDHC / SDXC / T-Flash сериите на картички. Идеален за употреба со лаптоп компјутери.

Најмалото решение за читач досега.

Овозможете си слободна картичка секогаш кога ќе ви притреба!

Карактеристики:

 • погоден за Micro SD / SDHC / SDXC / T-Flash Series
 • поддржува: WIN 2000, XP, Vista, 7, 8 and MAC OS
 • брзина: до 480Mbps

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6месеци
 • цена:  145 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-GAMEPAD1 – Контролер за играње – G-08XU

Сакате целосно да се внесете во играта?

…..Овој контролер се вклопува перфектно во вашите раце и е многу полесен за користење отколку дирекционалните копчиња на тастатурата. Има 8 акциони копчиња и 4 ергономски. Можете да ги користите двете раце за играње на вашите омилени игри.

Вистинско задоволство за сите гејмери.

Изберете удобност и прецизност ако сакате да бидете најдобри!

 • производител: Genius
 • цена: 390 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

MAG-LAMP101 – Лупа со LED светилка

Важна ви е прецизноста во работењето?

…..Лупа со LED светло за на маса. Лупа со 90 LED диоди за на маса, со 125mm стаклена леќа со диопетер 3. Идеална e за прецизна работа каде што е потребен детален поглед одблизу.

За работа со ситни мали делчиња.

Идеална за електроничари и неопходна за во секој сервис каде се работи со електроника!

Карактеристики:

 • продолжена рака: 90cm
 • тип: со масивно метално менгеме за на маса (0-60)mm
 • тип на светло: 90 LED диоди
 • со заштитен капак
 • леќа: 125mm стаклена леќа со диопетер 3
 • зголемување: 1.75 пати
 • температура на бојата 6400k дневна светлина
 • светлосен флукс: 520lm
 • работен напон: 230V
 • заменува стандардна крушка од 45W
 • класа на енергетска ефикасност A+
 • ON/OFF прекинувач со 20000 циклуси
 • агол на зрак: 120°
 • животен век 35.000часа
 • интензитет на светлина 221cd
 • потребно време за да достигне до 60% од осветлувањето: 0.1секунди
 • номинална моќност: 7.5W
 • индекс на рендерирање на боја: 80Rа
 • флуоресцентна бела боја

.

 • цена: 4.444 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…