Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за август, 2014

VID-RECEIV11 – Bluetooth аудио приемник

Како да слушате музика од паметниот телефон на звучници?

…..Bluetooth аудио приемник за HiFi и звучнички системи. Со овој уред можете музиката од таблетот или паметниот телефон да ја пренесете до вашите звучници во дневната соба на многу едноставен начин. Со само неколку прилагодувања, овој мал уред се поврзува со 3.5mm конектор или два стерео пинови на таблет или паметен телефон. Така ќе можете да бирате песни и да го регулирате звукот на растојание од 10 метри. Моќниот звук од вашиот стерео систем е повторно тука, но овoј пат поедноставно од кога и да било!

Гласно, моќно и забавно.

Искористете ги предностите на паметните уреди!

Карактеристики:

 • bluetooth V. 2.0, 10m
 • bluetooth стерео профил: A2DP
 • фреквенција: 2.4 GHz
 • 3.5mm стерео аудио конекција
 • вградена литиум-полимер батерија
 • димензии: (66×62x20)mm

..

 • производител: Cabstone (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена:2,464.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија…

EL-TCDGB001/2W – Продолжен кабел

Секогаш имате недостаток од слободни штекери?

…..Продолжен кабел за напојување за внатрешна употреба, со шуко машки / шуко женски конектори.

Дискретно решение, идеално за приклучување на уредите во дневната соба.

Со должини од 2, 3 и 5 m во црна и бела боја.


Карактеристики:

 • конектор А: шуко машки
 • конектор Б: шуко женски
 • напон (220-240)V-AC
 • максимална струја: 10A
 • кабел 2m, 3×1.5mm2
 • боја: бела

..

 • производител: Goobay (DE)
 • цена:495.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CL-CB23 – Торбица за фото/видео опрема

Го заштитивте ли вашиот фотоапарат?

…..Специјално дизајнирана торбица за фото/видео опрема посебно погодна за дигитални видео камери и фото апарати. Изработена од 1260D водоотпорен најлон.

Било какви удари и влага веќе нема да претставуваат проблем за вашиот апарат. Ставете го во торбица!


Карактеристики:

 • внатрешни димензии: (330×140x250)mm
 • рaмка за на рамо со можност за вадење по потреба
 • странични џебови
 • рамка за рака
 • внатрешен џеб, со патент
 • боја: црна/портокалова

..

 • производител: Camlink (NL)
 • цена: 2,150.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

EA-09100 – Футрола за Kindle Paperwhite

Обожавате да читате и затоа го обожавате својот Kindle Paperwhite?

…..Кожена футрола за Kindle Paperwhite со магнет и дополнителна преграда. Футролата овозможува идеална заштита од прашина и нечистотија.

Обезбедете си ја оваа футрола и читајте опуштено во било какви услови.

Наша препорака за сите кои користат Kindle Paperwhite!

Карактеристики:

 • погодна за Kindle Paperwhite
 • материјал: кожа

..

 • цена:850.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.DIP/13 – USB док станица за HTC One

Како најлесно да го полните и користите телефонот истовремено?

…..Док станица за HTC One со USB конекција. Елегантно решение за полнење и симултана синхронизација.

Елегантни и практични!

Док станици за вашите омилени телефони HTCI-PHONENOKIA и SAMSUNG!


Карактеристики:

 • полнење и синхронизација во исто време
 • “Plug & Play” без инсталација на дополнителен софтвер
 • излезен напон: 5V-DC

..

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 688.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SZ-U8GLEATHER – USB флеш меморија

Сакате 8GB простор и привезок за клучеви истовремено?

…..USB флеш меморија, во форма на кожен приврзок за клучеви. Едноставно поврзете ја на слободен USB порт на вашиот компјутер и ќе биде препознаена како надворешна меморија. Може да ја носите насекаде со вас, а со тоа и сите ваши омилени слики, музика, филмови и други документи ќе ви бидат достапни во секое време.

Одлично дизајнирана за оние кои често ги губат своите флеш мемории.

2 во 1 производ кој ќе го носите секаде со вас!


Карактеристики:

 • капацитет: 8GB
 • USB 2.0
 • димензии: (57×125х57)mm

..

 • производител: Satzuma (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,244.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…