Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јули, 2014

CMP-CARDRW104 – Читач на мемориски картички

Фотографии, видеа…Имате ли доволно простор за се што сакате да овековечите од вашиот одмор?

…..Пренослив и тенок читач на SD мемориски картички. Идеален за употреба со лаптоп.

Вашиот лаптоп има доволно простор за сите фотографии и видеа.

Префрлете ги брзо и лесно!

Карактеристики:

 • MicroSD со SD адаптер
 • oперативни системи: WIN 2000, XP, Vista, 7, 8 and Mac OS.
 • димензии: (68.6×26x13.6)mm

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 790.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BXL-HEADSET1PI – Слушалки со микрофон

Мали, комфорни и практични слушалки… Би ги подариле некому?

…..Стерео слушалки со микрофон кои овозможуваат квалитетен звук. Држачот за на глава е прилагодлив за секој корисник. Перничињата за на уши се меки и комфорни.

Одличен избор а ниска цена…Направете убаво изненадување!

Достапни во розева , сина, црна и зелена боја.

Карактеристики:

 • фреквентен опсег: 20Hz – 20kHz
 • импеданса на звучник: 32Ω
 • осетливост на звучник: 105dB
 • конекција: 2x 3.5mm аудио стерео машки
 • излез: Стерео
 • микрофон: Да
 • должина на кабел: 2m
 • тежина: 46g
 • осетливост на микрофон: 58dB
 • фреквенција на микрофон: 30Hz – 16kHz

.

 • производител: BasicXL (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 199.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

PA-GP-300 12V – Инвертор за напојување

Се подготвувате за кампување ова лето?

…..Инвертор за напојување на 12V-DC кој може да се користи во автомобил или брод (чамец). Со овој инвертор ќе можете да поврзете опрема која работи на 230V-AC на акумулатор од 12V-DC. Инверторот подржува висока излезна моќност на пик.

Можно е да се напојуваат уредите и додека сте во природа.

Доволно е само да го имате овој инвертор!

Карактеристики:

 • континуирано излезно оптеретување: 300W
 • краткотрајно оптоварување до: 1000W
 • влез: (10-15)V- DC
 • излез: 230V- AC
 • излезна бранова форма: модифициран синусен облик
 • излезна фреквенција: 50Hz
 • струја во мирување: < 0.3A

.

Заштита од:

 • кратка врска на излезни приклучоци
 • погрешен поларитет на влезни приклучоци-акумулатор (со осигурувач)
 • аларм за испразнета батерија: (10.5±0.5)V-DC
 • автоматско исклучување при испразнета батерија: (10±0.5)V-DC
 • висока температура: (60±5)°C
 • преоптоварување (осигурувач): 35A
 • AC излез: 1 x шуко
 • димензии: (190×91x58)mm
 • тежина: 1.1kg

.

 • гаранција: 24 месеци
 • цена: 3,595.00 ден со ддв
 • до 12 рати без камата
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

TVS-LCDGB10 – Држач за телевизор

Внимавате на секој детал во дневната соба?

…..Goobay држачите за на ѕид имаат уникатен дизајн и се погодни за сите LCD, LED и плазма телевизори. Овој универзален ѕиден држач е за телевизори со големина на екран од 26″ до 55″ и макс. тежина до 40kg.

Уникатно и практично.

Поставете го правилно вашиот телевизор!

Карактеристики:

 • големина на екран/опсег: 26-55 inch
 • растојание од ѕид: 19mm
 • максимална тежина: 40kg
 • материјал: метал/пластика

.

 • производител:  Goobay (DE)
 • цена: 1,477.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

.

* Нова серија на мини држачи за телевизор идеални за телевизори со различни тежини и димензии. Направете го својот избор: TVS-LCDGB11, TVS-LCDCB110.

.

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SP316 – Звучници

Планирате да инвестирате во звучници?

…..Сет од 2.1 стерео звучници идеален за користење со компјутер или други аудио уреди. Благодарение на елегантниот дизајн тие заземаат минимален простор. Јачината на звукот може да се контролира од “subwoofer”-от. Звучничкиот сет е опремен со 2×4W сателити и 14W “subwoofer”.

Овозможете си квалитетен звук дома.

Одлични за во секое семејство со позитивен и ведар дух!

Карактеристики:

 • фреквентен опсег: (65-20000)Hz
 • боја: црна
 • конекција: 3.5mm стерео конектор – машки

.

 • производител: Genius
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 2,155.00 ден со ддв
 • до 12 рати без камата
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-MOUSEFOLD2 – Безжичен глушец

Сакате да работите во лежерна позиција?

…..Овој безжичен глушец на преклопување со полукружна форма е практичен за носење и лесно се поврзува со вашиот компјутер преку USB адаптер.

За сите кои сакаат комфор и слобода при работењето.

Користете безжичен глушец!

Карактеристики:

 • конекција: USB
 • број на копчиња: 2
 • резолуција: 1600 dpi
 • тип: оптички
 • фреквенција: 2.4 Ghz
 • напојување: батерии  2x AA(не се вклучени)
 • боја: бела

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 677.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…