Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јуни, 2014

HQ-CP10 – Метален компас

Дали сте љубители на природата?

…..Компас сместен во метално куќиште кој е исполнет со течност и има заштитно капаче за затварање кога не се користи. Има маркер за лоцирање на положба и лупа. Корисен додаток при секое патување.

Сега можете да истражите се што ви било досега непознато и тоа на сигурен начин.

Овој компас нема никогаш да ве напушти или остави сами!

 • производител: Konig (NL)
 • цена: 333.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

GAMWII-SPORTK1 – Сет спортски додатоци за Wii

Или пак можеби повеќе сакате да спортувате во домашни услови?

…..Спортски додатоци за нинтендо Wii за тенис, безбол, голф и спортски автомобили. Доживејте ги сите овие спортови во реални услови со помош на овие додатоци. Закачете го додатокот на далечинското од нинтендото и уживајте во вашиот омилен спорт во домашна атмосфера.

Опремете се со целосна „спортска опрема“.

Внесете забава во вашиот дом!

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 848.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-USBFAN20 – USB вентилатор

Поминувате долго време пред вашиот персонален комјутер?

…..Флексибилен USB вентилатор кој што дува, лади и го освежува воздухот. Вентилаторорт исто така нуди и спектакуларно светлечко шоу поради диодите во боја со кој е опремен. Автоматски со вклучувањето на вентилаторот LED диодите почнуваат да светат.

Разладете ја вжештената работна атмосфера и уживајте во пријатниот амбиент кој го нудат шарените диоди.

Евтин и важен додаток на вашето секојдневие!

​Карактеристики:

 • тип: вентилатор за ладење
 • материјал: метал/пластика

.

 • цена: 190.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…
производот е достапен онлајн

RA-5000385 – Соларна LED светилка

Сакате да му додадете нов сјај на вашиот двор?

…..LED соларна светилка за во градина со дизајн на фенер.

Внесете дел од дневната светлина во летните вечерни часови.

Снабдете се со вакви светилки и користете ја светлината засекогаш и бесплатно!

 • производител: Ranex
 • цена: 450.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.BIP/3 – Соларна батерија за iPhone

Високи температури, патување, smartphone. На што ве асоцира ова?

…..Оваа надворешна батерија го полни вашиот iPhone и може да се напојува со помош на сончева енергија благодарение на соларниот панел или преку полначот за iPhone од долната страна на батеријата. Идеална за користење при патување благодарение на компактните димензии. Само поврзете ја и вашиот iPhone ќе започне да се полни.

Ние ги интегрираме сите овие „проблеми“ во практично решение.

Изворот на обновлива и позитивна енергија повторно во ваш прилог!

Карактеристики:

 • батерија: 3.7V, 800mAh
 • влез: 5V-DC, 800mA
 • излез: 5V-DC, 500mA
 • димензии: (61×52x12)mm
 • боја: црна
 • тежина: 53g
 • тип: надворешнa

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,150.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LEP-0011 – Пакет – За двата пола, за сите возрасти и за сите сезони!

Кога сме веќе кај штедењето, сакате ли да заштедите повеќе?

…..Масажерот за слабеење е совршено решение за согорување на мастите, опуштање на вкочанетост, невралгија, болка во мускулите, подобрување на циркулацијата на крвта, или само за да се опуштите и да уживате.

…..За дополнителен наплив на спокојство и релаксираност одлична комбинација е ова перниче за масажа. Ќе го подобри протокот на кислород до мозокот и ќе ве ослободи од уморот и болката.

Овој пакет ќе ви биде придружник во текот на вашите патувања и по нив.

Сега сте веќе комплетно спремни за одмор!

Пакетот содржи:

 • масажер за слабеење
 • перниче за масажа

.

 • цена: 1,306.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…