Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за мај, 2014

KNG-FSP6 – Пренослив звучник

Сакате креативни додатоци за вашиот мобилен телефон?

…..Andy претставува пренослив звучник за вашиот мобилен телефон или музички плеер. Опремен е со 2W звучник и аудио влез со 3.5mm конекција. На батеријата и се потребни околу 2 часа за да се наполни преку USB по што ќе можете да ја користите до 4 часа непрекинато. Со различните налепници можете да го направите Andy ваш сопствен вонземјанин.

Каде и да сте, понесете ја забавата со себе.

Запознајте се со Andy!

 • производител: Kng (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 985.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SZ-U8GPARROTBU – USB флеш меморија

Потребна ви е пренослива меморија?

…..USB флеш меморија, во форма на папагал. Едноставно поврзете ја на слободен USB порт на вашиот компјутер и ќе биде препознаена како надворешна меморија. Може да ја носите насекаде со вас, а со тоа и сите ваши омилени слики, музика, филмови и други документи ќе ви бидат достапни во секое време.

Ова папагалче е во состојба да го даде животот за вас.

Искористете го!

Карактеристики:

 • капацитет: 8GB
 • USB 2.0
 • димензии: (55×120х55)mm

.

 • производител: Satzuma (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,244.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BHS510 – Слушалки со микрофон

Комуницирате често преку VoIP?

…..Ултра лесни слушалки, со компактен дизајн, погодни за интернет разговори и видео конференции.

Вашите разговори остварете ги со стерео слушалки со контрола за јачина на звукот.

Практично и модерно решение!

​Карактеристики:

 • фреквентен опсег: 20Hz-20KHz
 • импеданса на звучник: 32Ω
 • осетливост на звучник: 89dB ± 4dB
 • 27 mm драјвери
 • конекција: 2x 3.5mm аудио стерео машки
 • микрофон: Да
 • контрола на звукот
 • фреквенција на микрофон: 100Hz – 10kHz
 • осетливост на микрофон: -54dB ± 3dB
 • димензии: (190×60x230)mm
 • должина: 1.8m

.

 • производител: Bandridge
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 565.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SWITCH95 – VGA сплитер

Сакате да гледате на повеќе од еден монитор истовремено?

…..Со овој професионален VGA разделник можете да прикажете видео сигнал од еден извор на четири VGA монитори/телевизори во исто време. Идеално решение за користење на презентации. Благодарение на квалитетната изработка на разделникот нема да има загуби во сигналот. Целосно е компатибилен со аналогните спецификации и e идеален за презентации.

Бидете опкружени со она што ве интересира од сите страни.

Задоволството го нуди четири портниот VGA разделник!

Карактеристики:

 • видео фреквенција: 150MHz
 • макс.резолуција: 1600×1200
 • влез: 1x VGA машки
 • излез: 4x VGA женски
 • мaкс. должина на кабел: 10m

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,999.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

TVS-HQ-TFSB02B – Држач за телевизор

Посакувате елеганција во вашиот дом?

…..LED телевизорите се карактеризираат со тенок дизајн, поради што монтажата е најдобро да биде што поблиску до ѕидот. Овој држач е идеално решение за овие телевизори. Со монтажата на држачот вашиот телевизор ќе биде само на 8mm растојание од ѕидот.

Ослободете го просторот и зголемето го вашето задоволство.

Подарете си лежерен стил!

 • производител: Hq (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 895.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

IPD-PEN2/GREY – Пенкало за екрани на допир

Дали е модерната технологија присутна и кај вас?

…..Со ова пенкало отпечатоците од прсти на екраните се веќе минато. Практично, лесно е за носење и може да биде прикачено секаде. Може да се користи за сите екрани на допир и го олеснува ракувањето со системите за навигација, мобилните телефони, таблетитекомпјутерите и т.н.

Мултинамеско и повеќефункционално пенкало, кое нуди прецизност.

Остварете го секој вид на комуникација на елегантен начин!

Карактеристики:

 • должина: 140 mm
 • дијаметар: 9mm
 • боја: сива
 • тежина: 30g

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 333.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…