Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за април, 2014

LGT-C170 – Веб-камера

Имате многу пријатели со кои се гледате на skype?

…..Со лесно и едноставно поврзување, VGA видео резолуција и вграден микрофон, оваа камера овозможува на лесен начин да воспоставите видео повик и да испратите фотографии со висока резолуција.

Комуникацирајте брзо и лесно.

Видете се со пријателите каде и да се наоѓате!

Карактеристики:

 • видео повик: 640×480 пиксели со препорачаниот систем
 • видео фотографија: до 1024×768 пиксели
 • фотографии: до 5 мегапиксели (подобрено софтверски)
 • Logitech Fluid Crystal™ Технологија
 • вграден микрофон со намалување на шумот
 • конекција: USB 2.0
 • универзален држач кој одговара за лаптоп компјутери, LCD или CRT монитори

.

 • производител: Logitech (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,350.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

RA-5000377 – LED светилка

Го користите ли дворот за релаксација во убавите, топли ноќи?

…..Светилка со 4x 4 LED диоди која се монтира на цевка, под чадор или на кука.Работи со батерии или со адаптер за напојување.

Дискретна и пријатна светлина…но и практична светилка за во надворешни услови. Совршена за во сечиј двор!

Карактеристики:

 • број на LED диоди: 4×4
 • батерии 2xAA
 • заштита IP44

.

 • производител: Ranex (NL)
 • цена: 690.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BXL-MATUSBHUB1 – Мауспад

Имате премногу работи, а мал работен простор?

…..Подлога за глушец, која освен што ја врши основната функција има вграден4 портен USB хаб и звучници. Идеална е за користење на помали работни маси каде просторот ви е ограничен. Подлогата е спакувана во луксузна торбичка и може да биде прекрасен подарок.

3 во 1 производ по одлична цена.

Организирајте си го работниот простор!

Карактеристики:

 • 4 портен USB хаб
 • Вградени звучници
 • Боја: црна/бела

.

 • производител: BasicXl (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 590.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

EL-PIRLA80 – Светилка со детектор на движење

Не можете да најдете тоа што ви треба, тешко ви е да стигнете до подрум навечер…

…..Овој сензор за светло е активен детектор на движење кој испраќа високо фрекфентни електро-магнетни бранови (5.8 GHz). Сензорот детектира дури и незначителни движења во зоната на детекција. Микропроцесорот ја активира “switch light ON” командата. Детектирањето е можно низ врати, стакло или тенки ѕидови.

За пред плакар, во гаража, пред влезната врата, во подрум…

Секаде каде што темницата ви претставува проблем!

Карактеристики:

 • монтажа: на ѕид
 • лампа: 60 W/E27 или 11 W
 • агол на детекција: 360°, 160°
 • опсег: (1-8)m прилагодлив
 • време на сетирање: 8 сек. до 12 min
 • контрола на светло: (2~2000)LUX
 • потрошувачка: 0.9W
 • димензии: (300×110)mm
 • HF систем: 5.8 GHz CW радар CISM опсег
 • моќност на трансмисија: F<10 mW
 • напојување: (220-240)VAC

.

 • производител: HQ (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,990.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SDMHC16/5 – Микро SDHC мемориска картичка

Никогаш доволно простор за сите слики и видеа кои ги правите на вашите патувања?

…..Оваа серија на микро SD, класа 10 мемориски картички ги задоволува последните стандарди и обезбедува минимална брзина на пишување од 10MB/s, доволна за снимање на HD видео. Се препорачува за употреба кај уреди кои бараат мемориски картички со високи брзини на пренос на податоци.

Снимајте HD видеа без да се грижите дали има простор.

Со оваа Микро SDHC мемориска картичка имате простор за се!

Карактеристики:

 • капацитет: 16GB
 • во согласност со SDA 3.0 спецификациите
 • високо ниво на заштита од копирање
 • компатибилност со microSDHC слот уредите
 • макс. брзина на пишување: одговара и ја надминува класа 10 – 10MB/sec
 • SD адаптер

.

 • производител: Kingston
 • гаранција: 48 месеци
 • цена: 999.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

ME-MIKROPROG AVR – mikroProg за AVR

Се занимавате со повисоко ниво на програмирање?

…..mikroProg™ for AVR® е брз USB програматор. Интелигентното проектирање овозможува mikroProg™ да поддржува 92 Atmel® AVR® микроконтролери во еден единствен програматор!

…..Исклучителните перформанси, лесната работа, елегантниот дизајн и ниската цена се неговите најдобри карактеристики. Поддржан е во сите AVR® компајлери на Mikroelektronika.

…..Обезбедена е целосна компатибилност со претходниот популарен AVRProg програматор. Ова значи дека можете да го користите mikroProg™ со вашите претходни дизајни или плочки од mikroElektronika за AVR® каде веќе има интегрирано IDC10 хедери за програмирање.

…..Интегрираниот mikroProg™ програматор бара специјален софтвер за програмирање наречен AVRFlash. Тој е компатибилен со преку 90 Atmel® AVR® микроконтролери. Софтверот има интуитивен интерфејс и SingleClick™ технологија за програмирање.

…..Подршка во компајлерите на mikroElektronika

…..mikroProg™ for AVR® е подржан од mikroC™, mikroBasic™ и mikroPascal™ компајлерите за AVR®. Исто така може да го користите mikroProg™ for AVR® и како независна алатка за програмирање.

…..USB 2.0 интерфејс

…..Со mikroProg™ брзината никогаш не е проблем. Програмирањето се врши со брзина колку што може микроконтролерот да обезбеди, додека задржувањето на интегритетот на податоците е на највисоко ниво.

…..Подршка на 92 популарни чипови

…..Речиси целата Atmel® AVR® фамилија на микроконтролери е подржана од самиот почеток. Кој било чип да го одберете нема никогаш да ви затреба друг програматор.

…..Компактен и тенок

…..Елегантниот минималистички дизајн, чистиот мат-бел пластичен завршеток и LED индикаторите во боја го прават овој програматор прв во светот од ваков тип.


Сигурно ќе помогне во вашите нови проекти.

Пробајте го овој програматор од Микроелектроника!

 • производител: Mikroelektronika (SRB)
 • цена: 2,777.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…