Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за март, 2014

TORCH-L-751 – ЛЕД светилка за велосипед

Конечно убаво време и можност да шетате со својот велосипед…

LED светилка со пластичен држач за велосипед.

…..LED светилка за на велосипед со алуминиумско куќиште и галванизирана површина. Употребените LED диоди гарантираат висока осветленост и имаат долг животен век (<50.000 часа). Предното стакло ги штити LED диодите од прашина, вода и механички оштетувања. Копчето за вклучување и исклучување се наоѓа на задниот дел од светилката и е обложено со гума. Пластичниот држач овозможува лесно вадење на светилката за заштита од кражба. Може да се користи и како рачна светилка.

Почитувајте ги правилате за безбедност и не возете без светло.

Ние ја препорачуваме оваа ЛЕД светилка!

Карактеристики:

 • батерии: 3xR3/AAA
 • димензии: (97×29)mm
 • отпорна на вода

.

 • производител: HQ (NL)
 • цена: 300.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

VB-XRAM8GB – USB флеш меморија

Постојано купувате флеш мемории и постојано ги губите?

…..Компактна USB 2.0 флеш меморија 8GB. Обезбедува брз трансфер на податоци. Едноставно поврзете ја на слободен USB порт на вашиот компјутер и ќе биде препознаена како надворешна меморија. Може да ја носите насекаде со вас.

Ставете ја во вашиот паричник и имајте ја секогаш со себе на сигурно место. Ова е навистина практично!

Карактеристики:

 • капацитет: 8GB
 • USB 2.0
 • тежина: 11g

.

 • производител: Verbatim
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 555.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

RC UNIV.SUP/OP4 – Универзално далечинско

Морате да излезете за да ја отворите вратата од гаража или влезната врата?

…..Универзално далечинско за влезни и гаражни врати со 4 копчиња.

Користете универзално далечинско и олеснете си го животот.

Едно далечинско за сите врати!

Карактеристики:

 • тип: програмабилно
 • работна фреквенција: 433.92MHz
 • копчиња: 4

.

 • производител: Superior
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 845.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SKR-TRAVEL02 – Адаптер за патување со USB полнач

Како ги напојувате уредите кога патувате во друга земја?

…..Оваа верзија на адаптер за патување од SKROSS е за оние кои патуваат насекаде низ светот, за повеќе од 150 држави, опремен дополнително со моќен USB полнач. Наменет за уреди без заземјување како и за полнење на USB уреди.

Спакувајте ги омилените уреди без размислување. Со овој адаптер ќе бидат функционални низ целиот свет!

Карактеристики:

 • влезни конекции: Европски, УСА / Јапонија, Австралија / Кина
 • излезни конекции: Европски, УСА / Јапонија, Австралија / Кина,  Британија
 • USB полнач: 5V-DC, 1A
 • вграден осигурувач

.

 • производител: Skross (IT)
 • цена: 1,999.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KNG-7020 – Слушалки

Колку време во денот поминувате со слушалки?

…..Со овие модерни слушалки можете во целост да уживате во вашата омилена музика. Перничињата за на уши и лентата за на глава се изработени од специјална пена со што комфорно се прилагодуваат на вашите уши и глава и можете да ги носите слушалките преку целиот ден. Слушалките се опремени со затворен акустички систем, 40mm неодимиумски драјвери и имаатосетливост од 108dB.

Удобноста на прво место!

Затоа што слушањето музика треба да биде уживање…

Карактеристики:

 • фреквентен опсег: (20–20.000)Hz
 • дијаметар на драјвер: 40mm
 • тип на магнет: неодимиумски
 • осетливост: 108dB
 • импеданса: 32Ω
 • максимална излезна моќност: 150mW
 • акустички систем: затворен
 • должина на кабел: ±1.5m
 • конекција: 3.5mm обложени со никел + 6.35mm адаптер
 • тежина: 0.235kg

.

 • производител: Kng (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,444.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

ZD-920B – Комплет алатки за лемење

Ви треба основен прибор за лемење?

…..Комплет алатки за лемење.

Лесен за користење, одличен за во училишта, корисен за почетници, но и за професионалци!

Содржина на комплетот:

 • 30W леткум
 • држач за леткум
 • вакуум пумпа за одлемување
 • калај
 • резервен врв за лемење
 • резервен врв за вакуум пумпа

.

 • гаранција: 3 месеци
 • цена: 950.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…