Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за февруари, 2014

Страна 2 од 4

HE-CLOCK-82 – Часовник со аларм

Размислувате како да го пополните ѕидот во дневната соба?

…..Радио контролиран часовник со аларм и модерен дизајн кој лесно се вклопува во секоја просторија. Часовникот го покажува датумот, неделата и внатрешната температура.

Ова е нашиот предлог! Уредувајте со стил.

Карактеристики:

 • дисплеј: LCD
 • напојување: 4x АА батерии
 • боја на бројките на дисплејот: бела
 • материјал на куќиштето: пластика
 • димензии: (250×50x385)mm

.

 • производител: Balance (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 4,650.00 ден со ддв
 • на 12 рати без камата
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KNG-HSTSL100BK – Ракав за слушалки

Се изнамачивте додека да ги отплеткате слушалките?

…..Лесен, флексибилен гумен ракав за заштита кој оневозможува вашите слушалки да се заплеткуваат. Минималната должина изнесува 34cm, додека кога е истегнат може да достигне должина до 140cm. Можете да го носите околу вашата рака со едноставно притискање на краевите.

И проблемот е решен!

Добро организирани слушалки за слушање добра музика.

 • производител: Kng (NL)
 • цена: 300.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

KNG-FSP3 – Пренослив звучник

Знаете ли кој може да биде највеселиот член во вашиот дом?

…..Andy претставува пренослив звучник за вашиот мобилен телефон или музички плеер. Опремен е со 2W звучник и аудио влез со 3.5mm конекција. На батеријата ѝ се потребни околу 2 часа за да се наполни преку USB a потоа може да се користи до 4 часа непрекинато. Со различните налепници можете да го направите Andy ваш сопствен вонземјанин.

Неодоливиот Andy сега во сина боја и сеуште со супер квалитетен звук.

 • достапен и во други бои: белазеленапинкцрна
 • производител: Kng (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 985.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн


повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-HEADSET28 – Слушалки со микрофон

Често разговарате на телефон додека работите?

…..Оние кои користат стандарден телефон и разговараат истовремено додека работат, често пати слушалката ја држат со рамо. Тоа може да предизвика болка во вратот, грбот и неудобност. KÖNIG има исплатливо решение, специјални слушалки со телефонски приклучок.

…..Едноставно, исклучете ја слушалката од телефонскиот апарат и приклучете ги слушалкиве кои се спремни веднаш за употреба. Овие слушалки се вистинско решение за работата да биде задоволство, лесни се и поседуваат квалитетен микрофон.

Идеални за во CALL- центри и препорачливи за сите кои се постојано на телефон!

 • производител: Konig (NL)
 • цена: 450.00ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

* поклон изненадување за секој кој користи долго телефонска слушалка на работа

повеќе…

повеќе од иста категорија…

VL-CABLE006/W – MHL конекциски кабел

Имате голема архива на слики и видеа во вашиот таблет?

…..Поврзете го вашиот мобилен телефон или таблет со LCD, LED или плазма TV со HDMI кабел. Гледајте ги вашите фотографии, филмови во висока резолуција.

Искористете ја големата и убава слика на телевизорот! Поврзете го таблетот со овој кабел.

Карактеристики:

 • конектор А: micro USB машко
 • конектор Б: HDMI машко + micro USB B женско
 • должина: 1m

.

 • производител: Valueline (NL)
 • цена: 1,050.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CRES.FRPM4 – Комбинирани клучеви

Клучот кој ви треба го немате дома!?

…..Патентирани комбинирани  Crescent клучеви со крцкалка.Метрички сет од четири клучеви, пивот глава 8mm, 10mm, 13mm, 17mm. Патентираната крцкалка го врти шрафот со само 5° замав на рачката, во споредба со 30° кај стандардните комбинирани клучеви. Погодни се за места каде што не влегуваат длабоките насадни клучеви, а нивниот тесен пресек овозможува пристап до потесни работни места во споредба со другите типови на клучеви.

…..Површините на отворениот крај се паралелни со точност ± 0,0015″ за подобар контакт со споевите и поголем потенцијал на вртежниот момент. Имаат механизам со 72 заби, добиен со посебна термичка постапка за максимална сила. Алатките го надминуваат ANSI товарниот вртежен момент за стандардните комбинирани клучеви. Крајната обработка е со хром ванадиум челик за максимална сила, издржливост, естетика и отпорност на корозија.

…..Округлите клучеви остваруваат контакт на 12 точки за помало оптоварување на штрафовите.Пивот главата се врти до 180°. Работи по сите агли каде другите рамни клучеви не можат да постигнат.

Имајте го при рака основниот алат!

Не се знае кога ќе ви притреба…

 • производител: Crescent (USA)
 • цена: 5,690.00 ден со ддв
 • на 12 рати без камата
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…