Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јануари, 2014

WINT-MKB28 – Безжична Bluetooth тастатура

Отсекогаш ви пречел нередот од кабли на бирото?

…..Безжична мини ултра тенка Bluetooth ТАСТАТУРА (QWERTZ) за компјутери која Ви дава сигурност и удобност при работата.Компатибилна е со Windows 2000/ME/XP/Vista/7 Apple Mac и други Bluetooth уреди како паметни телефони или таблети.

За подобро работење, користете ја Bluetooth технологијата.

Најпрво заменете ја тастатурата!

Карактеристики:

 • супер тенок дизајн
 • опсег/домет: (6-10)m
 • 13 мултимедијални копчиња / кратенки
 • со магнет на долниот дел
 • притиснете ESC+K за ID конекциско копче
 • материјал: метал
 • батерија: вградена Li-Polymer батерија
 • компатибилна: Windows 2000/ME/XP/Vista/7 Apple Mac и други Bluetooth уреди како паметни телефони и таблети

.

 • производител: Wintech (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 1,999.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SEC-DVRCAM11 – Скриена камера

Понекогаш ви се потребни информации до кои тешко може да дојдете?

…..Мала и компактна дигитална КАМЕРА со форма на USB стик, можност за снимање и вграден микрофон. Идеална за користење како скриена камера. Има вградена батерија која се полни и USB конектор за директно да се поврзе на компјутер или лаптоп. Поддржува микро SD картичка (не е вклучена во пакетот). Може да се користи и како USB флеш меморија.

Дискретен начин да видите, слушнете, снимите!

Карактеристики:

 • видео формат: MP4
 • големина на датотеката: > 14MB/min
 • батерија: 3.7V (Вградена литиумска батерија)

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 4,620.00 ден со ддв
 • на 12 месеци без рати
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-HEADSET302 – Слушалки за во уво

Слушате музика додека сте во движење и сакате удобни слушалки?

…..Овие метални СЛУШАЛКИ за во уво се лесни и имаат уникатен дизајн со два пара ергономски обликувани гумички, пријатни и удобни за во секое уво. Високо квалитетните драјвери овозможуваат кристално чист звук!

Додека вежбате, пешачите или работите по дома.

Удобноста им е главна карактеристика на овие слушалки!


 • производител: Wintech (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 555.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

VARTA-LEDPL – Рачна светилка

Тешко се снаоѓате во темница?

…..Мини LED светилка во облик на пенкало. Идеален додаток кога ќе се најдете во темница, во потрага по нешто во вашата чанта или се обидувате да го прочитате името над ѕвончето на влезната врата.

За да не ви се најде столицата на пат!

Практична за многу професии и ситуации!

Карактеристики:

 • минимум опсег (осветлување): 4,1m
 • тип на сијалица: 5mm  LED
 • тело: легура на алуминиум
 • долго времетраење на светлото
 • практична шнола за прицврстување
 • должина: 117mm
 • дијаметар на главата: 13,6mm

.

 • производител: Varta (DE)
 • цена: 399.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HAV-CR21P – Радио часовник

Што ќе го разбуди вашето дете со гаранција?

…..AM/FM радио часовник со аларм функција, тајмер за исклучување и “snooze” функција. Има LED дисплеј, кој може лесно да се чита, вградена антена и звучник.

Будилник за големите спанковци!

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 870.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

* за спанковци

повеќе…

повеќе од иста категорија…

COBRA-MT600C – PMR радио (токи-воки)

Како одржувате комуникација во групата со која планинарите?

…..Ова PMR радио има работен опсег максимум до 5 километри(*) со UHF/FM чист прием на сигнал. Можете да одберете еден од 8 канали и да го проверите статусот на LCD дисплејот на уредот. 38-те CTCSS и 83-те DSC кодови ви нудат вкупно 121 приватни кодови. Комбинирано со 8-те канали тоа е вкупно 968 приватни комбинации. Опремено е со нова технологија за зачувување на батериите што го зголемува нивниот работен век. Во комплетот има вклучено батерии и полнач за батериите.

Приватно или службено.

За ситуации кога комуникацијата на оддалеченост е неопходна!

Канали:

 • 1 = 446.00625 MHz
 • 2 = 446.01875 MHz
 • 3 = 446.03125 MHz
 • 4 = 446.04375 MHz
 • 5 = 446.05625 MHz
 • 6 = 446.06875 MHz
 • 7 = 446.08125 MHz
 • 8 = 446.09375 MHz

* Во идеални климатски услови и само при оптичка видливост, во сите други ситуации работниот опсег е помал.

.

 • производител: Cobra (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,950.00 ден со ддв
 • на 12 месеци без рати
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…