Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за декември, 2013

Страна 2 од 4

KN-TRIPOD19 – Трипод

Нестабилен фотоапарат и лоша фотографија…

Често Ви се случува ова?

…..Професионален ТРИПОД со централен држач и ногарки кои се издолжуваат по потреба на четири нивоа. Наменет е за монтирање камери и фотоапарати кога е потребна поголема стабилност при снимање. Компактен е, лесно склоплив и пренослив, поради што е идеален за на патување. Вклучува торба за носење.

Некои фотографии бараат прецизност за да се постигне целта…Со овој трипод прецизноста е гарантирана!

Карактеристики:

  • димензии: (87×87x380)mm
  • боја: црна/сребрена

.

  • производител: Konig (NL)
  • гаранција: 12 месеци
  • цена: 595.00 ден со ддв
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LED LAMP227 – LED лента

Го знаете ли најлесниот начин за уникатно осветлување во домот, канцеларија, кафуле…?

…..Овие LED ленти се идеални за осветлување и на скриени места, влезови и други тешко достапни места. Служат и како декорација за стаклени површини.

…..Може да се сечат или продолжат, со што може да ја добиете точно потребната должина.

Изберете боја и поставете ги каде што ќе посакате.

Поедноставно неможе да биде!

Карактеристики:

  • работен напон: 12V-DC
  • номинална струја: 135mA
  • број на LED: 30
  • должина: 0.5m
  • IP заштита: IP65
  • светлосен флукс: 110lm
  • боја на светлина: бела а ги има и во други бои

.

  • производител: Goobay (DE)
  • цена: 444.00 ден со ддв
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.LC5102 – Футрола за Samsung Galaxy S3

Го заштитивте ли Вашиот нов мобилен?

…..Пластична ФУТРОЛА (задна маска) за Samsung Galaxy S3 (бела) која нуди оптимална заштита од прашина и гребнатини.

Не мислете на последиците…

Ставете футрола и користете го телефонот каде што ќе посакате!

Карактеристики:

  • точни димензии со соодветни отвори за звучник, микрофон, итн.
  • едноставно поставување
  • поддршка на сите функции

.

  • производител: Goobay (DE)
  • цена: 185.00 ден со ддв
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HAV-KCD12 – Караоке сет

Насмевка, пеење, играње…

Сакате да го гледате тоа постојано кај Вашето дете?

…..Овој CD плеер со караоке функција и разигран дизајн е специјално наменет за најмладите. Лесните контроли им овозможуваат на децата сами да го контролираат уредот. Со двата вклучени микрофони можат да си пеат на нивната омилена музика. Со вклучената CDG диск функционалност преку видео излезот може да ги гледате текстовите на телевизорот. Во сетот се вклучени два висококвалитетни динамички микрофони.

Време е за подароци…

Исполнете ја најголемата желба на Вашето најмило и овозможете му ја најдобрата забава!

Карактеристики:

  • LED дисплеј со две цифри
  • CD плеер
  • компатибилен со 8 и 12 cm дискови
  • компатибилен со CD, CD-R, CD-RW и CDG дискови
  • функции за пребарување и повторување
  • повторување на една/сите песни
  • приклучок за два микрофони (со посебна контрола на гласот)
  • “AVC” контрола
  • “echo” контрола
  • контрола за баланс
  • главна контрола на глас
  • 4.5-инчен звучник за цел опсег
  • 18W излезна музичка моќност
  • аудио излез (L/R)
  • видео излез
  • “Scart” конекор
  • микрофони: 2

.

  • производител: Konig (NL)
  • цена: 4,950.00  ден со ддв на 24 рати x 232 ден
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

GB-DM-ST/ST-15 – Фибер оптички мрежен кабел

Како да го решите проблемот со надежноста на компјутерската мрежа или големите далечини?

…..Фибер оптички мрежен кабел со конектори ST/ST Multimode- duplex. Дизајниран да се користи во канцеларии, индустрија или компјутерски центри. Обвивката на кабелот е без халогени материјали и отпорна на оган. Вклучен е и тест протокол за самиот кабел.

Неопходно, ефикасно, безбедно решение за брзи мрежи!

Карактеристики:

  • максимален пренос на сигнал:
    • 100Mbit/s: OM2/3/4 = 500m
    • 1Gbit/s: OM2 = 500m; OM3/OM4 =1100m
    • 10Gbit/s: OM2 = 82m; OM3 = 300m; OM4 = 550m
  • конекција со: ST конектор
  • должина: 15m
  • дијаметар LWL јадро: 25um
  • дијаметар LWL обвивка: 125um
  • тип: дуплекс
  • работна температура: (-20+60)°C
  • материјал на конектор: пластика
  • слабеење: <0.3dB
  • RoHS компатибилен
  • достапен и во други должини и типови на конектори

.

  • производител: Goobay (DE)
  • цена: 1,555.00 ден со ддв
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

TABL.HOLD01 – Универзален алуминиумски држач за таблет

Многу работи кои ги правевте на компјутер сега ги правите на таблет?

…..Универзален држач за таблет погоден за поголемиот број таблети со големина на дисплејот до 10″. Со тенок дизајн, изработен од цврст алуминиум со двe лежишта кои овозможуваат поставување под агол од 60° и 80°. Овој минималистички држач е едноставен за употреба и не завзема голем простор на работната маса или во торбата при патување.

Додека сурфате, играте или работите…

Почувствувајте ја удобноста додека го користите својот таблет!

  • производител: Konig (NL)
  • цена: 490.00 ден со ддв
  • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…