Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за декември, 2013

KNG-FSP1B – Преносен Bluetooth звучник

Добро познат лик во форма на звучник со голема моќност…

Знаете кој е тој?

…..Јас сум Andreas, телепатски феномен. Јас сум звучник и ќе Ви донесам паранормална појава во вашиот свет. Почетниците можат да ме поврзат со својот телефон или музички плеер преку 3.5mm кабел, додека мајсторите за прилагодување ќе ја искористат мојата нова Bluetooth технологија. Моите раце ги контролираат јачината на звукот и командите за песните. Благодарение на моќната вградена батерија, не можете да ме запрете до 4 часа. Дополнителните налепници ќе овозможат да се вклопам перфектно во твојот свет.

Многу музика и позитивна енергија!

Вие со пријателите и Andreas бидете рецептот за добра забава…

 • производител: KNG (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,650.00 ден со ддв на 12 рати x 235ден
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-WNROUT55 – Безжичен рутер

Сакате стабилна мрежа во цела куќа за цело семејство!?

…..Со овој 300Mbps безжичен рутер лесно можете да креирате безбедна безжична мрежа во вашиот дом или канцеларија. Инсталацијата на рутерот е едноставна и претставува безбедно решение за сите уреди поврзани на вашата мрежа. Исто така има WPS копче и 4 портен свич за поврзување на повеќе уреди на интернет.

Одлична интернет мрежа и задоволно семејство.

Карактеристики:

 • брзина преку безжична врска: до 300Mbps
 • вграден “firewall”, домејн филтер, URL блокирање и MAC адреса контрола на пристап
 • клонирање MAC адреса
 • порти: 1x 10/100 Mbps WAN порта, 4x 10/100 Mbps LAN порти
 • WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK безжична заштита
 • IPv4 и IPv6 поддршка
 • антена: 2x променливи со SMA-RP 3dBi антени
 • подржува: PPPoE / DHCP / конекции базирани на статичка IP адреса
 • далечински веб интерфејс за управување

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,150.00 ден со ддв на 12 рати x 284ден
 • производот е достапен онлајн

* за оние кои постојано сурфаат

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.LC5117 – Футрола за iPhone 5 и 5S

Едноставност и класика…

Тоа се карактеристики кои Ве отсликуваат?

…..Кожена ФУТРОЛА за iPhone 5 и 5S за заштита од гребаници, удар и нечистотија. Футролата има и функција на држач.

Футролa која одговара на Вашиот стил…

Заштитете си го телефонот!

Карактеристики:

 • точни димензии со соодветни отвори за звучник, микрофон, итн.
 • едноставно поставување
 • поддршка на сите функции

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 430.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-USBAUD01- USB во аудио конвертор

Концерти, спотови, филмови, документарни емисии…

Сето тоа го гледате online?

…..Со овој USB аудио конвертор може да ги поврзете сите аудио уреди со 3.5mm конектор (аудио влез / аудио излез) на компјутер преку USB портот. 

Едноставно, ставете слушалки и опуштете се!

Карактеристики:

 • USB аудио конвертор за поврзување звучници и микрофон
 • погодно за дополнителна аудио конекција
 • едноставно поврзување без дополнителен софтвер
 • компатибилен со: Windows 2000, XP, VISTA, 7, 8 and MAC

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 490.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HC-MS40 – Масажер

Работа, семејни обврски…

Си одвоивте ли време за самите себе?

…..Масажер за тело кој ќе Ви помогне во опуштање на вкочанетите мускули. Овозможува релаксирачки ефекти врз вашето тело и ум. Брзината постепено се прилагодува. Масажерот е опремен со екстра додатоци за отстранување на калус.

Кога немате време опуштете се дома…

Направете си масажа самите!

Карактеристики:

 • контрола на брзинaта
 • променлив горен дел на масажерот
 • работен напон: (220-240)V-AC

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,975.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

* за секоја модерна жена…

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.DIP/14 – USB док станица за Samsung Galaxy S4 mini

Сакате едноставно напојување за Samsung Galaxy S4 mini?

…..Док станица за Samsung Galaxy S4 mini со USB конекција и аудио излез (3.5mm). Елегантно напојување и симултана синхронизација.

Користете го овој начин за напојување на Вашиот телефон…

Подобро е затоа што е попрактично!

Карактеристики:

 • полнење и синхронизација во исто време
 • “Plug & Play” без инсталација на дополнителен софтвер
 • излезен напон: 5V-DC

Комплетот содржи:

 • док-станица со USB кабел

.

 • производител: Goobay (DE)
 • гаранција: 3 месеци
 • цена: 755.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

* за сите корисници на  Samsung Galaxy S4 mini

повеќе…

повеќе од иста категорија…