Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за ноември, 2013

KN-MICSTAND1– Држач за микрофон

Почнувате посериозно да се занимавате со музика…

Ви треба опрема?

…..Прилагодлив држач за микрофон со 5/8” и 3/8” конекција. Овозможува да го монтирате вашиот микрофон  на било која висина до максимум 195 cm.

Опрема која одговара на вашите потреби!

Идеално за сите кои ја започнуваат својата кариера.

Карактеристики:

 • Боја: црна
 • Тежина: 1500gr

.

 • Производител: Konig (NL)
 • Цена: 1,140.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CEL.PIP24W – USB кабел за iPod, iPhone5, iPad

Попрактично Ви е да го напојувате iPhone-от на компјутерот?

…..Ви претставуваме USB флет кабел v2.0 за  напојување и пренос на податоци за iPod, iPhone5, iPad со Lightning 8-pin конектор. Кабелот Ви овозможува брз пренос на податоци до 480 Mbit/s и полнење на батеријата истовремено.

Искористете го ова кабелче и држете ги вашите Smart уреди постојано до себе.

Карактеристики:

 • Верзија: USB2.0
 • Пренос на податоци: 480 Mbit/s
 • Должина: 1.2m

.

 • Производител: Cabstone
 • Цена: 990.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-NBSTAND60 – Држач за таблет

Не секогаш Ви е удобно да го користите таблетот во рака?

…..Прилагодете го таблетот или лаптопот на посакуваната висина со овој преносен метален држач. Со држачот се овозможува и ладење бидејќи го подобрува протокот на воздух до уредот. Исто така погоден е и за iPad.

Полесно, презентирајте или пак запишувајте информации.

На секој таблет му е потребен држач!

Карактеристики:

 • Прилагодлива висина: од (11-60)°
 • Тежина: ± 270g
 • Лесно пренослив
 • Овозможува подобар проток на воздух
 • За: лаптопи до 17″/iPad®/таблет компјутери

.

 • Производител: Konig (NL)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 980.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

LED LAMP221 – LED лента

Сакате интересни идеи за осветлување во домот?

…..Овие ленти се идеални за осветлување околу кујнските елементи и за било какво осветлување во домот, како и за скриени места, влезови и други тешко достапни места. Тие исто така може да служат и како декорација за стакло. Може да се сечат или да се продолжуваат, со што може да ја добиете посакуваната должина.

Наједноставен начин да го разубавите домот…

Изберете боја и димензија!

 • Цена: 255.00ден/m со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-KBFOLD10 – USB тастатура

Време е да ја земените старата, уништена тастатура?

…..Флексибилна ТАСТАТУРА со стандардни димензии која можете да ја носите секаде со вас. Ги има сите стандардни копчиња и има USB и PS/2 конекција па можете да ја користите со лаптоп или десктоп компјутер. Изработена е од силиконска гума и не пропушта вода.

Не мора толку да внимавате, оваа е отпорна на речиси сѐ

 • Производител: Konig (NL)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 477.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

IR-EGGS2 – Eкстендер за далечинска контрола на уреди

Со далечинското неможете да вклучите уред од секое место?

…..Овој систем содржи приемник и предавател со кои ќе го зголемите дометот на вашето далечинско низ целиот стан.  Доколку самиот приемник е на некое недостапно место за далечинското, на приемникот може да се приклучи и продолжен кабел со инфраред сензор. Идеално е за користење со телевизор, сателитски ресивер, видео, DVD или некој аудио систем.

Управувајте со омилениот уред од било кој дел во вашиот стан.

Сега далечинското е функционално насекаде!

Карактеристики:

 • Далечина при комуникација со далечинското до 6m
 • Далечина при комуникација на системот до 35m
 • Фреквeнција: 433MHz
 • Напојување: 2x 12V-DC/150mA

.

 • Производител: Konig (NL)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 1,495.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…