Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за септември, 2013

IPD-CASE100 – Футрола за I-Pad

Дали знаете каде ја има најдобрата футрола за I-Pad?

…..Тука е, футролата како најдобар придружник за секој корисник. Со нејзината добра организираност ќе си овозможите брз пристап до бизнис картичките, пенкала и мобилниот телефон. Добро место ќе најдете дури и за мала мемориска картичка.

…..Со затворање на преградата за I-Pad-от, футролата може да ја користите и како презентер, така што ќе ја поставите во вертикална положба.

Со оваа футрола за I-Pad добивате многу повеќе од вообичаено!

Карактеристики:

 • Држач за таблет компјутери со големина од (24×19)cm
 • Две прегради за полнач
 • Два слота за мемориски картички
 • Четири прегради за бизнис картички и 2 прегради за пенкало
 • Преграда за А5 бележник
 • Преграда за А5 документи
 • Боја: црна
 • Димензии: (27×23x3,5)cm

.

 • Цена: 2,495.00 ден со ддв на 12 рати x 222ден
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

NB-AD300-DELL – Aдаптер за напојување за DЕLL

Знаете дека постои замена за оригиналниот расипан адаптер за напојување од Вашиот лаптоп?

…..DELL АДАПТЕР за Ultrabook и Notebook со автоматски избор  на излезниот напон.

…..Адаптерот има посебни конектори за компатибилност со DELL лаптопи до 90W. Малите димензии, можноста за промена на каблите и торбата за носење го прават овој адаптер докажано решение при патувања. Дополнително адаптерот има и USB порта за напојување до 2.1А на iPad и други таблети.

Адаптер наменет за сите Dell Ultrabook и Notebook модели. Сепак, и iPad-от не е изоставен!

​Карактеристики:

 • Излезен напон: 15÷20V
 • Излезна струја: 15V-DC/5.5А; 16V-DC/5.3 A; 18V-DC/4.6A; 19V-DC/ 4.45A; 20V-DC/4.25 A
 • USB излез: 5V-DC, макс 2.1A
 • Селектирање на излезен напон: автоматски
 • Димензии: (121×69x19.5)mm
 • Излезна моќност: 90W
 • Влезен напон: 100-240 V(AC)

.

 • Производител: Konig (NL)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 2,540.00 ден со ддв на 12 рати x 225ден
 • Производот е достапен онлајн

Важно: имаме адаптери за сите типови лаптопи на 220V-AC или за во автомобил на (12/24)V-DC. А ако ви е битна димензијата и тежината на адаптерот, располагаме со специјални серии на мини (slim)-адаптери.

Како? Едноставно, од вашиот адаптер или лаптоп испратете ни информации на e-mail за потребниот: Напон, Струја и Тип на Конектор (сликајте го), ќе ви испратиме веднаш конкретна понуда.

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CABS-SP002 – Безжични звучници

Мали, но сепак моќни звучници…Барате такви?

…..Ви ги претставуваме  Bluetooth звучниците со моќност од 10W кои овозможуваат безжично поврзување со преносливи уреди како на пр. таблети,  smart телефони, лаптопи. Дигиталниот засилувач, заедно со сабвуферот обезбедуваат одличен квалитет на звук. Звучниците можат да бидат поврзани и со стандардна аудио конекција. Литиумската батерија овозможува функционирање на  звучниците до 13 часа.

Сега, музиката од телефон слушајте ја со висок квалитет…

Едноставно е!

Карактеристики:

 • Bluetooth V2.1
 • Работен опсег: 10m
 • Фреквентен опсег: (80 – 20.000)Hz
 • Дигитално засилување на звук со субвуфер
 • Излезна моќност: 2×5W RMS
 • Влез: AUX (3.5)mm, Micro USB 2.0
 • Батерија Li-Ion 3.7V 1500mAh
 • Верзија: стерео
 • Импеданса: 85Ω
 • Димензии: (155×55x45)mm

.

 • Производител: Goobay (DE)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 3,699.00 ден со ддв на 12 рати x 329 ден
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

ME-ADD CON.EVE – ConnectEVE

Слушнавте за новата EVE, но дали дознавте што сè Ви нуди?

…..ConnectEVE овозможува брза и визуелно неверојатна графика дури и со 8-битни микроконтролери со мала Flash и RAM меморија. Нејзиниот state-of-the-art FT800 графички контролер интегрира дисплеј, аудио и допир на еден единствен чип кој има мала цена и е лесен за користење.
ME-ADD CON.EVE – ConnectEVE

…..FT800/EVE има едноставен SPI интерфејс со подршка за прекин (interrupt) и моно аудио излез. Интегрираните IDC10 и 1×10 хедери се користат за да ја поврзете оваа плочка на вашите развојни системи или пак на краен дизајн/производ.

…..Интегриран FT800/EVE – Embedded Video Engine

…..Со 3во1 функционалност вклучувајќи дисплеј, аудио и операции за допир, FT800 графичкиот контролер овозможува исклучителни перформанси.

…..Графика со 5 ѕвезди – Направете воодушевувачки GUI

…..Дванаесет компоненти (widgets) оригинално поддржани од FT800 чипот, подршка за транспарентен дизајн, anti-aliasing и други функции кои ќе направат вашиот дизајн да блеска.

…..Голем 4.3″ дисплеј на допир – Управувајте TFT дисплеи дури и со 8-битни MCU

…..Сега дури и 8-битните микроконтролери можат да управуваат GUI уреди без да се грижите за перформансите. FT800 многу лесно се справува со 4.3” дисплејот на допир со 480×272px резолуција.

…..Едноставна интеграција – Лесно за поврзување и користење

…..Еден IDC10 хедер е се што треба за да додадете дисплеј на вашиот постоечки уред.

Време е да  започнете со нови проекти во придружба на EVE!

Бидете креативни…

 • Производител: Mikroelektronika
 • Цена: 3.150.00  ден со ддв на 12 рати x 280ден
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

BXL-LC10 – Ѕиден часовник

Часовник со дизајн на сијалица…

Звучи интересно?

…..Овој  чудeн, нов ЧАСОВНИК ќе и даде посебен изглед на Вашата соба. Часовникот има форма на светилка и претставува решение за луѓе од сите возрасти. LED светилките имаат прекинувач за вклучување/исклучување и овозможуваат часовникот да биде осветлен во темница.


Изгледа уникатно и одлично особено во темница. За Вас или за подарок. Може и двете!

 • Производител: BasicXl (NL)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 595.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CL-CMP1 – Монопод, стап за пешачење

Сакате да шетате и фотографирате во природа?

…..Ви претставуваме монопод, стап за пешачење и држач за фото апарат. Овој монопод е опремен со компас кој Ви овозможува полесно да се позиционирате во природа.

Планинари, внимание!

Испешачете до еден од нашите салони, додека имаме на лагер!

Карактеристики:

 • Монопад на склопување / стап за пешачење
 • Држач за камера
 • Анти-шок систем
 • Врвка за на рака
 • Ергономска рачка
 • Стандарден и планински врв (подлога)

.

 • Производител: CAMLINK
 • Цена: 925.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…