Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за август, 2013

CMP-INT03 – USB 3.0 преден панел

Ви требаат дополнителни USB порти на предната страна од Вашиот компјутер?

…..Универзален USB 3.0 ПРЕДЕН ПАНЕЛ за монтажа во 3.5″/5.25″ отвори на куќиштето.

USB за сѐ што треба да приклучите.

Направете си уште пофункционален компјутер!

Карактеристики:

 • Конектор А: 1x USB 20 пински женски
 • Конектор Б: 2x USB А тип женски
 • Верзија: v3.0
 • Должина: 0.6m

.

 • Производител: Goobay (DE)
 • Цена: 859.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

AT-VC180 – Видео конвертор

Знаете ли дека постои начин VGA сигналот да го претворите во HDMI?

…..VC180 претставува VGA во HDMI КОНВЕРТОР со аудио кој Ви овозможува да поврзете извор со VGA конекција на HDMI влез на некој телевизор (монитор). Напојувањето може  да се добие преку адаптер за напојување или преку VGA конекцијата. Доколку изворот не овозможува напојување преку неговиот VGA порт, тогаш треба да се искористи адаптер за напојување. Има компактен дизајн и едноставна инсталација без потреба од дополнителен софтвер. Едноставно направете го надворешното поврзување и уживајте во новото искуство.

Едноставно е!

Треба само да го искористите овој видео конвертор.

Карактеристики:

 • Конвертира VGA сигнал во HDMI излез
 • Поддржува аналогно стерео аудио
 • Видео квалитет до 1080p, WUXGA
 • Автоматски го детектира влезниот видео сигнал
 • HDMI компатибилен
 • Поддржува двоен извор за напојување: VGA порт или адаптер за напојување (во случај кога VGA портот не овозможува доволно напојување)
 • Компактни димензии со мала тежина
 • Не е потребен дополнителен софтвер
 • LED индикација
 • Поддржува Windows и Mac

.

 • Производител: ATEN (TW)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 4,390.00 ден со ддв на 24 рати x 206ден
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

SHE3000BL – Слушалки за во уво

Слушалките постојано Ви паѓаат и не можете да џогирате релаксирано?

…..Со 15mm драјвери и голема пропустливост на ниски тонови овиеСЛУШАЛКИ за во уво овозможуваат вистинско бас уживање.Ергономскиот дизајн со тенки гумени капачиња овозможуваат долги часови комфорно користењe.

Комфорност им е главна карактеристика на овие PHILIPSслушалки. Сега можете да се концентрирате на трчањето!

Карактеристики:

 • Бас отворите овозможуваат проток на воздух за подобар звук
 • Неодимиумски магнет кој овозможува подобри перформанси и осетливост
 • 15mm драјвери оптимизирани за комфорно користење
 • Тенки капачиња за комфорно носење

.

 • Производител: Philips (NL)
 • Гаранција: 3 месеци
 • Цена: 890.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

TPL-WR720N – Безжичен рутер

Има некој во Вашето семејство што не користи интернет?

…..TL-WR720N претставува едноставен и безбеден начин да користите брза интернет конекција со безжичен N стандард за сурфање на интернет. Овој безжичен N рутер е компатибилен со 802.11b и g стандардите и овозможува брзина до 150Mbps за многу пристапна цена. Граничи со 802.11n, а ја надминува 802.11g брзината и овозможува користење на апликации кои побаруваат поголем пропусен опсег или видео репродукција. Корисниците ќе можат да уживаат во видео репродукцијата, VoIP разговори или игри преку интернет.

Брз и безбеден интернет низ целата куќа!

Карактеристики:

 • Тип: безжичен
 • Број на порти: 3
 • Стандард: 802.11n, 802.11g, 802.11b
 • Брзина на пренос на податоци: 150Mbps
 • Заштита: 64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK
 • Поддржува: WMA

.

 • Производител: TP-LINK (TW)
 • Гаранција: 20 месеци
 • Цена: 1,232.00  ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

BXL-TR250OR – Преносно FM радио

Музика, природа и пријателите Ви се најдобриот одмор?

…..Ова FM РАДИО има стабилизиран тјунер и телескопска антена за совршен прием на сигналот. Исто така има вграден часовник со аларм, LED осветлен дисплеј, излез за слушалки и дополнителен аудио влез.

Симпатично ретро радио кое доби комплименти од сите што го виделе!

Карактеристики:

 • Фреквенција: FM
 • LCD дисплеј со LED позадинско светло
 • Часовник со аларм функција
 • Излез за слушалки
 • Аудио влез
 • Аудио конекција: 3.5mm
 • Напојување: 6V-DC
 • Производител: BasicXL (NL)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 990.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-GEN23 – Оптички глушец

Сте ја пробале ли најновата технологија кога станува збор за глувчиња?

…..Оптички глушец со “blue eye” технологија. Ја користи новата “blue eye” технологија што овозможува работа на било каква површина. Глушецот има напреден сензор со 1200dpi резолуција кој може да работи на површини како стакло, мермер или килим. Распоредот на тежината овозможува подеднакво користење со двете раце.

Ние нудиме blue eye технологија а Вие изберете ја подлогата!

​ Карактеристики:

 • Конекција: USB
 • Резолуција: 1200dpi blue eye
 • Број на копчиња: 3
 • Тркалце за скролување
 • Боја: црна

.

 • Производител: GENIUS (TW)
 • Гаранција: 3 месеци
 • Цена: 444.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…