Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јули, 2013

LED LAMP221 – LED лента

Како да ги осветлите тешко достапните места во и околу домот?

…..LED лентите се идеални за осветлување на кујнски елементи или било какво осветлување во домот, како и за скриени места, влезови и други тешко достапни места. Тие исто така може да служат и како декорација за стакло.

Светлосни ефекти  во Вашиот дом, нешто поразлично.

Карактеристики:

 • Боја на светлина: сина
 • IP заштита: IP65
 • Работен напон: 12V-DC
 • Номинална струја: 400mA
 • Број на LED:60
 • Тип: SMD3528

.

 • Цена: 255.00ден/1метар со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

HE-CLOCK-28 – Дигитална вага за во кујна

Дигитална вага со часовник – би Ви била од помош во кујната?

…..Дигиталната вага за во кујна со вграден часовник може да биде многу корисна кога сте зафатени со готвење, а треба да внимавате на времето. Вагата е изработена од стакло и има капацитет на мерење до 3kg.

Внесете временска магија во кујната!

Карактеристики:

 • Материјал: стакло
 • Капацитет на мерење: 3kg
 • Вредност изразена во грамови
 • Боја: бела
 • Батерии: LR44 за часовникот (вклучена), 3x AAA батерии за вагата (не се вклучени)

.

 • Производител: Balance (TW)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена:  1100.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-SDMHC16/3 – SDHC мемориска картичка

Барате мемориски картички со високи брзини на пренос?

…..Мемориските картички SDHC од брендот „Verbatim“  класа 10, нудат одлични перформанси за користење кај фотоапарати. Оваа серија на мемориски картички ги задоволува последните стандарди и обезбедува минимална брзина на пишување од 10MB/s, доволна за снимање на HD видео. Се препорачува за употреба кај уреди кои  бараат мемориски картички со високи брзини на пренос на податоци.

Бидете во чекор со брзините. Префрлајте многу податоци за кратко време!

Карактеристики:

 • Капацитет: 16GB
 • Класа: 10
 • Брзина: 10 МB/sec

.

 • Производител: VERBATIM (TW)
 • Гаранција: 30 месеци
 • Цена: 980.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-BLUEHS92 – Bluetooth слушалки

Сакате да слушате музика или пак малку повеќе да разговарате?

…..Слушајте ја Вашата омилена музика со помош на овие бежични Bluetooth слушалки со уникатен дизајн. Работниот опсег на слушалките е 10m и со помош на микрофонот може да ги користите со мобилен телефон за разговори. Музиката е во прекин кога има надворешен повик од телефон. Вградената батерија може да работи до 250 часа во “stand-by” режим или до 11 часа за слушање музика и разговори.

…..Компатибилни со: iPad, Mac Book, MAC Book AIR, iPhone 3/3G/S/4

Дозволете bluetooth технологијата да ве ослободи од кабли, да ви овозможи долги разговори со слободни раце!

Карактеристики:

 • Работен опсег: 10m
 • Време во “stand-by”: 250h
 • Време на работа: ± 11h
 • Bluetooth® верзија: 2.1

.

 • Производител: WINTECH (TW)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 2,555.00  ден со ддв на 12 рати x 227ден
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

TVS-HQ-TFSB01B – Држач за телевизор

Барате идеално решение за сместување на Вашиот LCD телевизор во домот?

…..LED телевизорите се карактеризираат со тенок дизајн, поради што монтажата е најдобро да биде што поблиску до ѕидот. Овој ДРЖАЧ е идеално решение за овие телевизори. Со монтажата на држачот Вашиот телевизор ќе биде само на 8mm растојание од ѕидот.

Дајте му дополнителна нота привлечност на Вашиот LCD, сместувајќи го дискретно на ѕидот со помош на специјалниот држач за телевизор.

Карактеристики:

 • Големина на екран: 23-37’’
 • Растојание од ѕид: 8mm
 • Максимална тежина: 45 kg
 • Материјал: челик
 • Боја: црна

.

 • Производител: HQ (TW)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 923.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

IPD-PEN2/B – Пенкало за екрани на допир

Изгребани, нечисти, размачкани екрани…?

…..Со ова пенкало отпечатоците од прсти на екраните се веќе минато. Практично, лесно е за носење и може да биде прикачено секаде. Може да се користи за сите екрани на допир и го олеснува ракувањето со системите за навигација, мобилните телефони, таблетите, компјутерите итн.

Инвестирајте минимално за секогаш да имате чист екран и јасна слика пред себе!

​ Карактеристики:

 • Должина: 140mm
 • Дијаметар: 6mm
 • Боја: црна
 • Тежина: 30g

.

 • Производител: GOOBAY (TW)
 • Цена: 310.00 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…