Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за јуни, 2013

RC UNI/AIRCO2 – Далечински управувач за клима уред

Замислете ги овие пеколни горештини без клима уред..!

…..Универзален далечински управувач за клима уреди кој може да контролира над 200 различни брендови.

Побрзајте и заменете го расипаниот далечински управувач!

Ви претставуваме универзално решение кое работи речиси со сите клима уреди!

Карактеристики:

 • Супер-тенок облик и транспарентен LCD дисплеј
 • Едноставно поставување и практично користење, со многу функции и перформанси
 • Ниска потрошувачка
 • Автоматско пребарување за код, лесно поставување и едноставна работа
 • Функционира на растојание од 0-10m
 • Батерија: CR2032 (вклучена)
 • Материјал: ABS пластика
 • Тежина: 40g
 • Димензии: (135×42x13)mm

.

 • Производител: HQ (TW)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 599.00  ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-HEADSET170 – USB слушалки со микрофон

Кои карактеристики сакате да ги имаат слушалките на кои ќе слушате музика?

…..Овие СЛУШАЛКИ со микрофон имаат големи и меки ушни перничиња, се приклучуваат на USB портaта на компјутер. Обезбедуваат кристално чист звук и силен бас. Слушалките имаат контрола за јачината на звукот, контрола за бас вибрации и копче за исклучување на микрофонот. Комфорниот држач се прилагодува.

Ако сакате да го почувствувате басот, ова е Вашиот вистински избор…

Пробајте и уверете се колку добра може да биде музиката!

Карактеристики:

 • Фреквентен опсег на слушалки: 20 – 20000 Hz
 • Чувствителност на слушалките: 105dB
 • Чувствителност на микрофонот: 58dB
 • Аудио конекција: USB
 • Тежина: 278g

.

 • Производител: König (TW)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 1,660 ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-UPS2000VAL – Уред за непрекинато напојување (UPS)

Многу труд, енергија, време и на крај добро решение…?

…..Во случај на прекин на електричната енергија зачувајте ги вашите податоци со помош на овој UPS уред. Уредот за непрекинато напојување Ви овозможува дополнително време за да ги зачувате вашите податоци на компјутерот при прекин на електрична енергија.

За во сите канцеларии, поголеми и помали компании, но и дома…

Не верувајте во стабилноста на електричната енергија!

Карактеристики:

 • Тип на батерија: 1×12V/9Ah
 • Аларм:
 1. Батериски режим: Звук секои 10 секунди
 2. Ниско ниво на батеријата: Звук секоја секунда
 3. Преоптоварување: Звук секоја половина секунда
 4. Грешка: Континуиран звук

.

 • Производител: König (TW)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Цена: 9,555.00 ден со ддв
 • на 24 рати x 449ден

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

LGT-C110 – Веб-камера

Имате сè повеќе пријатели со кои комуницирате online и сакате да се видите?

…..Со лесно и едноставно поврзување, VGA видео резолуција и вграден микрофон оваа КАМЕРА претставува идеално решение за видео повици и праќање на слики.

Сите користат SKYPE и на сите им е потребна камера.

Едноставна за користење и добра слика – вистинска комбинација!

Карактеристики:

 • Видео резолуција (640×480) пиксели со препорачаниот систем
 • Резолуција на слика: до (1024×768) пиксели
 • Logitech технологија со течни кристали
 • Вграден микрофон со редукција на бучава
 • USB 2.0
 • Универзален држач погоден за лаптоп или LCD монитори
 • Боја: бела
 • Материјал: пластика

.

 • Производител: LOGITECH (TW)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 925.00  ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-SP3 – Звучници

Бирото Ви е преполно, а морате да најдете место за звучници?

…..Стерео 2.0 ЗВУЧНИЦИ со музичка моќност од 1W. Имаат компактни димензии и завземаат мал простор на Вашата работна маса. На предната страна на едниот звучник има копче за вклучување/исклучување како и контрола на гласот. Доколку Ви треба добар звук oд Вашиот компјутер по разумна цена, овие звучници се идеален избор.

Ниска цена, мали димензии и доволно глас.

Баравте уште нешто…?

Карактеристики:

 • Моќност: 1W
 • Фреквентен опсег: (200-20000)Hz
 • S/N однос: >70dB
 • Големина на звучник: (50×90)mm

.

 • Производител: GENIUS (TW)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 390.00 ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

CMP-MEDIAPLAY2 – Медија плеер

Би сакале ли да ги гледате  фотографиите опуштено од кревет на телевизор?

…..HDMI МУЛТИМЕДИЈАЛЕН ПЛЕЕР со куќиште за 2.5″ SATA диск.Подржува дискови со капацитет до 320GB. Плеерот подржува резолуции до 1080i и Ви овозможува да го гледате видеото и сликите во висока резолуција. Може да репродуцира од надворешна USB меморија, мемориски картички или 2.5″ SATA диск. Едноставен трансфер на податоците од компјутер до дискот на плеерот со USB кабел. Доаѓа со далечинска контрола.

Лесен пренос на фотографиите и видеата од хард дискот на TVсо гарантирано висок квалитет.

​ Карактеристики:

 • Видео излез: HDMI, S-Video, композитен
 • Поддржува 2.5 инчен S-ATA HDD
 • Формат на слики: JPEG
 • Аудио формат: MP3, WMA
 • Поддржани видео формати: MPEG4, AVI, DivX, XviD, MPEG 1, MPEG 2, MPG, DAT, VOB
 • Поддржува преводи: SMI, SUB, SRT, TXT, PSB, ASS, SSA
 • Поддржани интерфејси: USB Host, USB 2.0, слот за SD/MMC/MS мемориски картички
 • Комптибилен со системот:  NTSC и PAL

Комплетот содржи:

 • Мултимедија плеер
 • Далечински управувач
 • AC адаптер
 • USB to мини USB кабел
 • Аудио/Видео кабел

.

 • Производител: König (TW)
 • Гаранција: 6 месеци
 • Цена: 4,773.00 ден со ддв
 • на 24 рати x 225ден

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…