Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Месечна архива за април, 2013

RA-FUN01 – Глобус

Замислете, како би изгледал светот обоен со убави бои и прекрасна светлина

…..ОСВЕТЛЕН ГЛОБУС со LED светло кој менува бои.

Совршен украс во дневната соба и презентер на светот во едно поинакво светло!

Карактеристики:

 • Димензии: 200mm
 • Променливо LED осветлување
 • Напојување: 12V-DC адаптер

.

 • Цена: 2,150.00  ден со ддв
 • на 12 рати x 190ден

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

HQSW-AV210 – Аудио/Видео преклопник

Постојано преместување, исклучување и приклучување на омилените уреди со телевизорот?

……Изберете еден од четирите приклучени уреди и пренесете го неговиот аудио видео сигнал на Вашиот приемник. Изворот на звук може да биде избран со притискање на едно од четирите копчиња на предната страна. Исто така може да се поврзат слушалки на предниот дел, но со тоа аудио сигналот автоматски ќе се исклучи од другиот излез.

СЕГА сите уреди Ви се постојано на дофат!

Уживајте во краткото слободно време кое го имате…

Kaрактеристики:

 • Влез: 4x 3RCA + SVHS
 • Заден излез: 3x RCA + SVHS
 • Преден излез: 3.5mm

.

 • Цена: 890.00 ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

KNG-5020 – Слушалки

Модерен дизајн, квалитет, комфор… Сакате вакви слушалки?

…..Со овие модерни СЛУШАЛКИ можете во целост да уживате во Вашата омилена музика. Перничињата за на уши се изработени од специјална пена со што комфорно се прилагодуваат на вашите уши и не  иритираат при подолго користење. Слушалките се опремени со затворен акустички систем, 40mm неодиумски драјвери и имаат осетливост од 108dB.

Каде и да одите, каква музика и да слушате, правете го тоа со стил! Овие слушалки имаат стил…

Карактеристики:

 • Фреквентен опсег: (20–20.000)Hz
 • Дијаметар на драјвер: 40mm
 • Тип на магнет: неодиумски
 • Осетливост: 108dB
 • Импеданса: 32Ω
 • Максимална излезна моќност: 150mW
 • Акустички систем: полу-отворен
 • Должина на кабел: ±1.5m
 • Конекција: 3.5mm обложени со никел + 6.35mm адаптер
 • Тежина: 0.151kg

.

 • Цена: 1,350.00 ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

BXL-TR250GR – Преносливо FM радио

Ретро, а сепак модерни предмети… Едноставно ги обожавате?

…..Ова FM РАДИО има стабилизиран тјунер и телескопска антена за совршен прием на сигналот. Исто така има вграден часовник со аларм, LED осветлен дисплеј, излез за слушалки и дополнителен аудио влез.

Збогатете ја својата колекција или подарете некому!

Бидете уникатни и инвестирајте во повеќенамеска музичка кутија.

Карактеристики:

 • Фреквенција: FM
 • LED дисплеј
 • Часовник со аларм функција
 • Излез за слушалки
 • Аудио влез
 • Аудио конекција: 3.5mm
 • Напојување: 6V-DC

.

 • Цена: 990.00  ден со ддв

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

COBRA-MT200C – PMR радио (токи-воки)

Професија Ви е истражувањето на природата или само хоби за уживање со пријателите?

…..Основен модел од новата серија на Cobra програмата. Ова PMR радио има работен опсег максимум до 5 километри со UHF/FM чист прием на сигнал. Можете да одберете еден од 8 канали и да го проверите статусот на LCD дисплејот на уредот. Опремено е со нова технологија за зачувување на батериите што го зголемува нивниот работен век. Во комплетот има вклучено батерии и полнач за батериите.

За добра комуникација и споделувања искуства, понекогаш и предупредувања!

За да бидете добра група ПРЕПОРАЧУВАМЕ да користите токи воки.

Канали:

 • 1 = 446.00625 MHz
 • 2 = 446.01875 MHz
 • 3 = 446.03125 MHz
 • 4 = 446.04375 MHz
 • 5 = 446.05625 MHz
 • 6 = 446.06875 MHz
 • 7 = 446.08125 MHz
 • 8 = 446.09375 MHz

.

 • Цена: 2,750.00 ден со ддв
 • на 12 рати x 245 ден

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…

SEC-PH360 – Видеофон

Непоканети гости, непознати луѓе и многу непријатни ситуации…

…..Со помош на овој ВИДЕОФОН никогаш нема да бидете изненадени кога некој ќе се појави пред  Вашата врата. Надворешната единица се состои од ѕвонче, камера со можност за ноќно гледање, звучник и микрофон. Внатрешната единица има 7” LCD екран со дебелина од само 1,8cm на кој можете да видите кој се наоѓа на вашата врата и да зборувате со него. Само притиснете го копчето за да воспоставите конекција.

Безбедност, мир и спокојтво.

Направете ја најкорисната семејна инвестиција!

​Карактеристики:

Надворешна единица:

 • Напојување: од внатрешната единица
 • Комуникациски ситем: полу дуплекс
 • Камера: 1/4″ CMOS колор 640×480
 • IR LEDs: 4x IR LED, 1x EDS
 • Леќа: F4.5mm (H:40°, V:45°)
 • Заштита: IP44
 • Работна температура: -20°C ~ +50°C
 • Тежина: 326g
 • Димензии: (180×104x37)mm

Внатрешна единица:

 • Напојување: 15V-DC со функција за отварање на врата
 • Комуникациски систем: полу дуплекс
 • Екран: 7″ TFT/LCD во боја
 • Резолуција: 480×234
 • Тежина: 489g
 • Димензии: (197×187x18)mm

.

 • Цена: 9,750.00 ден со ддв
 • на 24 рати x 458ден

Производот е достапен онлајн

Повеќе…

Повеќе од иста категорија…