Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Архива за полнач категорија

CL-TH10 – Држач за таблети за трипод

Како да направите прецизни фотографии со таблет?

Држач за таблет за монтажа на трипод за правење на квалитетни фотографии, гледање на филмови или прикажување на листи со музика или рецепти.

Одлична дополнителна опрема!

Направете го користењето на таблетот удобно и лесно.

Карактеристики:

 • овозможува поголема достапност при користење на таблетот
 • погодно за сликање на портрет фотографии и гледање филмови
 • компатибилен со триподи со 1/4″ навртка

 • производител: Camlink (NE)
 • цена: 924 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

LEP-0053 – Пакет – За безбедно и сигурно лемење

Сакате безбедно да лемите?

Заштедете пари со купување на оваа одлична понуда Леткум + Држач за најниска цена!

Леткумот е 30W, одличен за професионално лемење, или пак за вашите хоби DIY проекти, кабли, конектори.

Заштедете време и пари!

Купете го овој основен прибор за работа во пакет.

Пакетот содржи:

 • рачка за лемење
 • држач за рачка за лемење

 • цена: 696 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…
повеќе од иста категорија…

BLK-ASPLIT10 – Сплитер за слушалки

Имате еден извор на музика а сакате да поврзете повеќе слушалки?

Овој сплитер за слушалки ви овозможува да поврзете пет 3.5 милиметарски слушалки на еден MP3 уред. Слушајте музика од вашиот iPod ®, iPhone®, или кој било друг MP3 плеер заедно со повеќе пријатели.

Конечно можете да ги поврзете вашите слушалки на еден MP3 уред.

Забава за сите додека патувате!

Карактеристики:

 • конектор А: 3.5mm стерео машки
 • конектор Б: 5x 3.5mm женски
 • должина: 0.2m

 • производител: Belkin (NL)
 • цена: 739 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CEL.LC5122 – Футрола за Galaxy S5 Mini

Имате ли уникатна футрола паричник?

Ставете го вашиот  Galaxy во оваа футрола паричник за да избегнете гребнатини и други оштетувања. Футролата е опремена со слотови за кредитни картички или други лични документи со што сите важни работи ќе ви бидат на исто место.

Избегнете ги гребнатините и другите оштетувања.

Подновете го вашиот Sammsung со една од уникатните футроли на располагање!

Карактеристики:

 • димензии: (103×27x180)mm
 • боја: бела

 • цена: 550 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

VL-CABLE015 – USB кабел за iPod, iPhone5, iPad

Можете ли да се замислите без својот I-Phone?

USB  кабел v.2.0 за податоци и напојување на iPod, iPhone5, iPad со Lightning 8-pin конектор. Кабелот ви овозможува брз пренос на податоци и полнење на батеријата истовремено.

Со две функции за користење истовремено.

Имајте го овој кабел, и уверете се во неговата практичност.

Карактеристики:

 • конектор А: USB A-type машко
 • конектор Б: Apple Lightning 8-pin машко
 • верзија: USB2.0
 • влезен напон: 5V DC
 • должина: 2m

 • производител: Valueline (DE)
 • цена: 895 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

SP-25U3-02T01 – Надворешен хард диск

Ви треба доволно простор и сигурност за вашите податоци?

Надворешен хард диск со високи перформанси кој користи USB 3.0 конекција што овозможува трансфер на податоци со брзина до 5Gb/s. Чувајте ги вашите дигитални податоци и секојдневни документи на оваа мобилна надворешна меморија. Стилскиот дизајн лесно се вклопува со секој лаптоп компјутер. Иако хард дискот има USB 3.0 конекција, истата е компатибилна со секој USB 2.0 порт на вашиот компјутер. Не е потребно дополнително напојување, едноставно се поврзува на слободен USB порт и веднаш може да се користи. Хард дискот има силиконски заштитен слој, што го прави отпорен на удар и механички оштетувања.

Носете ги сите слики, видеа, документи каде што сакате…

Со овој хард диск добивате 100% безбедност!

Карактеристики:

 • напојување: преку USB 3.0
 • конекција: USB 3.0 / 2.0 порт
 • брзина на пренос на податоци:  5 Gb/s (USB 3.0 Mode)
 • брзина на  пренос на податоци:  Max. 480 Mb/s (USB 2.0 Mode)
 • капацитет: 2TB
 • напојување: DC 5V (USB)
 • оперативни системи: Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 , Linux 2.6.31 или понов,
 • Mac OS 10.5 или понов
 • димензии: (87.5×134x18.6)mm
 • тежина: 181g

 • производител: Silicon Power (NE)
 • цена: 8.317 ден со ддв
 • Производот е достапен онлајн

повеќе…повеќе од иста категорија…