Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

Архива за Дигитални апарати категорија

KNG-SPBU100 – Безжичен звучник

Сакате да слушате музика додека сте на плажа со друштво?

….Овој Bluetooth звучник со моќност од 3W овозможува безжично поврзување со преносливи уреди како на пр. таблети, smart телефони, лаптопи.

Лесен и практичен со супер дизајн.

Слушајте ја омилената музика секаде и направете ги летните денови целосно убави!

​​Карактеристики:

 • Bluetooth V 2.1
 • фреквентен опсег: 90Hz ~ 20kHz
 • излезна моќност: 3W RMS
 • LED диоди во сина боја
 • димензии: (65×160x105)mm
 • тежина: 282g

Во пакетот е вклучено:

 • 1 x Безжичен аудио звучник
 • 1 x USB напојувачки + 3.5mm аудио кабел

 • производител: Kng (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 1,232.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HAV-BTAL100 – Безжичен звучник

Ви треба звучник со Bluetooth конекција?

…..Преносен безжичен Bluetooth звучник со аларм часовник, со кој можете да слушате музика со поврзување со Bluetooth уред на далечина до 10 метри. Опремен е со два 3W звучници, AUX или USB влез и слот за SD картичка (до 32GB) што овозможува поврзување со музички плеер или било кој аудио извор. Исто така, часовникот има батерија на полнење, со што уредот може да се користи како пренослив звучник.

Модерен и футуристички дизајн, со високо ниво на квалитет.

Идеален за подарок, за дома, но и за секаде каде одите.

Kарактеристики:

 • импеданса: 4Ω
 • моќност: RMS 2x 3W
 • конекција: Bluetooth + стерео конектор машки 3.5mm
 • работен опсег: 10m
 • време на работа: до 7h
 • фреквентен опсег: 100 – 20.000 Hz
 • боја: бела

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,588.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

HAV-BTFSP100PI – Безжичен звучник

Би било супер да пуштите музика внатре во базен?

…..Водоотпорен звучник кој може да се поврзе со било кој Bluetooth уред и да слушате музика додека плови во базен или во када. Со помош на двете куки можете да ги закачите било каде.

За незаборавни журки!

Водотпорниот материјал и Bluetooth технологија го прават овој звучник посебен. Достапен во розевабела и сина боја.

Карактеристики:

 • Bluetooth технологија
 • работен опсег: 10-15m
 • импеданса: 4Ω
 • RMS Моќност: 3W
 • напон: 5V
 • фреквентен опсег: 100 – 18.000Hz
 • батерија lithium-ion: 1000mAh
 • материјал: пластика
 • димензии: (130×180x180)mm
 • боја на куќиштето: бела/розева

Во пакетот е вклучено:

 • 1 x Безжичен звучник
 • 1 x USB кабел за напојување
 • 1 x држач
 • 1 х кука за закачување

.

 • производител: Konig (NL)
 • гаранција: 12 месеци
 • цена: 2,464.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SP312 – Стерео звучници за компјутер, 2.0

Барате звучници кои ќе се вклопат во вашата дневна соба?

…..Стерео 2.0 звучници со музичка моќност од 40W. Изработени од дрво со атрактивен дизајн. Погодни за поврзување со iPad, tablet PC, desktop или Notebook. На предниот панел на звучниците има вграден 3.5mm приклучок за аудио конекција, копче за контрола на јачината на звукот и контрола на високите тонови и басот.

Лесно се вклопуваат во секој интериер.

Ви останува само да го иберете дизајнот кој најмногу ви се допаѓа!

Карактеристики:

 • фреквентен опсег: 70Hz – 20KHz
 • преден панел: високи тонови / бас / Јачина на звук
 • димензии: (245×140x147)mm
 • RMS: 40W
 • материјал: дрво

.

 • производител: Genius (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 2,464 ден
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SP316 – Звучници

Планирате да инвестирате во звучници?

…..Сет од 2.1 стерео звучници идеален за користење со компјутер или други аудио уреди. Благодарение на елегантниот дизајн тие заземаат минимален простор. Јачината на звукот може да се контролира од “subwoofer”-от. Звучничкиот сет е опремен со 2×4W сателити и 14W “subwoofer”.

Овозможете си квалитетен звук дома.

Одлични за во секое семејство со позитивен и ведар дух!

Карактеристики:

 • фреквентен опсег: (65-20000)Hz
 • боја: црна
 • конекција: 3.5mm стерео конектор – машки

.

 • производител: Genius
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 2,155.00 ден со ддв
 • до 12 рати без камата
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMP-SPUSB50YE – Звучници

Се подготвувате за уште едно убаво лето полно со дружење?

…..Преносливи 2.0 мини USB звучници со максимална излезна моќност од 2W идеални за слушање музика, гледање филмови или играње игри. Звучниците, кои се со компактен дизајн продуцираат квалитетен бас и поддржуваат 3D технологија.

Обезбедете си добри звучници и добрата забава е загарантирана.

Овие KONIG звучници би биле добар избор!

Карактеристики:

 • излезна моќност: 2×2W RMS
 • импеданса: 8Ω
 • конекција: 3.5mm стерео конектор/USB
 • фреквентен опсег: (60–20000)Hz
 • напојување: USB 5V
 • оперативен систем: Windows® 98SE/ME/2000/XP/7 и Mac OS

Погоден за:

 • Apple: iPad (4. Generation), iPad Air, iPad Mini, iPad Mini (Retina)   iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S

.

 • производител: Konig (NL)
 • цена: 580.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…