Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Technorati button
Reddit button
Myspace button
Linkedin button
Webonews button
Delicious button
Digg button
Stumbleupon button
Newsvine button

BAT-TESTER6 – Тестер за батерии

Често фрлате батерии кои не се дотрошени?

…..Повеќенаменски тестер за батерии со LCD дисплеј. Погоден за ААА, АА, C, D, 9V и копчести батерии.

Одличен за во домашни услови но и корисен за во помали сервиси.

Искористете ги батериите максимално!

Карактеристики:

 • димензии: (89.7×41.5×17.3)mm
 • напојување: ААА батерија (не е вклучена)

.

 • производител: Goobay (DE)
 • цена: 495.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

EDM-BR6104KP – 4 портен широкопојасен рутер

Како да овозможите Wi-Fi на компјутерите и да ги поврзете со принтерот истовремено?

…..4 портен широко-појасен рутер со вграден 2 портен принт сервер.

2 во 1 производ неопходен за во секоја канцеларија.

Изберете ја оваа одлична опција!

Карактеристики:

 • овозможува кабелска/DSL широко-појасна конекција
 • подржува WAN конекција преку PPPoE/Static, IP/Dynamic, IP/PPTP/DHCP/L2TP адреси
 • вграден принт сервер за USB принтери (LPR/IPP)
 • SPI Anti-DoS Firewall, виртуелен сервер, DMZ
 • подржува UPnP, DDNS (DynDNS/TZO) конекција
 • PN Pass Through (IPSec/PPTP/L2TP) DHCP сервер

.

 • производител: Edimax
 • гаранција: 23 месеци
 • цена: 2,195.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

ME-uMMB STM32 M4 – MikroMedia for STM32 M4

Ги следите сите новитети на MIKROELEKTRONIKA?

…..Mikromedia for STM32 M4 е компактна висококвалитетна мултимедија развојна платформа за STM32F407VGT6 микроконтролер. Има многу интегрирани модули, кои овозможуваат да пишувате мултимедијални апликации. Оваа плочка може да се користи за развој или како финален производ.

…..Mikromedia for STM32 M4 е потполно поддржана од mikroC, mikroBasic и mikroPascal компајлерите за ARM. Компајлерите доаѓаат со многу примери кои ја објаснуваат секоја функционалност на плочката.

…..Интегрираниот STM32 микроконтролер е програмиран со брз USB HID bootloader, па веднаш е спремен за работа. Немора да трошите ни денар повеќе на програматори. За оние кои им треба, плочката исто така може да се програмира и дебагира со mikroProg™ for STM32 дебагерот.

Уште една можност да ја покажете својата креативност.

Оваа нова развојна платформа ви нуди огромни можности!

Карактеристики:

 • TFT дисплеј на допир – 320×240 TFT колор дисплејот на допир може да прикажува живи и чисти слики или пак напредни графички содржини
 • ресет тастер на преден панел – Ако додадете додатна плочка за батерии или пак ако ја интегрирате вашата плочка за да биде пристапен само TFT дисплејот, овој ресет тастер може да биде многу згоден
 • miniUSB конектор – Микроконтролер со USB поддршка, овозможува комуникација со PC или друг уред користејќи USB конекција
 • конектор за батерија – Конекторот за “Li-Polymer” батерија овозможува полесна конекција на вашата батерија. Автономното напојување ќе и даде крила на вашата mikromedia какви што заслужува
 • полнач за батерии – MCP73832 колото за полнење на батерии овозможува да ја полните вашата “Li-Polymer” батерија директно од USB портот
 • аудио конектор – Само приклучете ги слушалките и слушајте аудио директно од излезот на mp3 декодерот
 • RTCC кристален осцилатор – Плочката содржи 32.768kHz кристален осцилатор (X1) кој овозможува надворешен такт за внатрешниот RTCC модул
 • стерео аудио кодек – VS1053 MPEG аудио декодер со SPI интерфејс за брза репродукција на Ogg Vorbis / MP3 / AAC / WMA / FLAC / MIDI аудио фајлови
 • STM32F407VGT6 – 168MHz (Cortex-M4); извршување на иснтрукциите со 0-чекање од 1Mbyte Flash меморијата, 128kbytes RAM, мала потрошувачка, богата периферија, само спомнете!
 • ресет тастер – Висококвалитетен тастер за ресет со околното електронско коло обезбедуваат стабилен ресет на контролерот.
 • лемни точки – Секој од неискористените пинови од микроконтролерот е достапен за користење преку соодветните лемни точки
 • акцелерометар – Интегираниот ADXL345 дигитален акцелерометар овозможува мерење на забрзување
 • сериска Flash меморија – Може да зачувате до 8Mbit податоци во EN25F80 сериската “Flash” меморија со 25MHz SPI интерфејс. Поддржува повеќе од 100,000 Пиши/Бриши циклуси по сектор и има повеќе од 20 години чување на податоците
 • Слот за microSD картички – Слотот за microSD картички овозможува да снимате многу податоци на картичката користејќи брза SPI комуникација
 • mikroProg конектор – Лемни точки за приклучување и програмирање на плочката со mikroProg for STM надворешниот програматор
 • LED индикатор за напојување – Додаден е и LED индикатор за напојување, за да бидете сигурни дека плочката има стабилно напојување

.

 • производител: Mikroelektronika (SRB)
 • цена: 4,610.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

BAT-LEAD-10 – Акумулаторска батерија

Барате начин за напојување кога има прекини во електричната енергија?

…..Акумулаторска батерија 12V 9Ah. Оловна батерија за која не е потребно одржување, може да се користи во напојувања за итни случаи, макети, алармни системи, системи за соларна енергија  и осветлување за итни случаи.

Резервна батерија за UPS системи, алармни системи и сл.

Оваа батерија е решение за постојана функционалност на овие системи!

​​Карактеристики:

 • Технологија: оловни
 • Напон: 12V
 • Капацитет: 9000mAh
 • Димензии: (150×95x65)mm
 • Контакти: терминали 6.35mm
 • Тежина: 2340g

.

 • производител: Hq (NL)
 • цена: 1,848.00  ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

CMPSC-WMA1000 – Безжичен Wi-Fi музички плеер

Имате супер музички систем и сакате да слушате музика на него?

…..Дајте му на вашиот музички систем сосем ново значење со овој безжичен музички плеер и трансформирајте го вашето музичко искуство. Пуштајте музика безжично и уживајте во флексибилноста. Од сега ќе можете да уживате во вашата музика насекаде без да бидете зависни од кабли. Внимателно одбираната музика сега ќе можете да ја слушате безжично на вашиот музички систем наместо на малите звучници од лаптопот или таблетот.

…..Репродукцијата на музиката може да биде буквално од секаде благодарение на DLNA и Airplay поддршката, без разлика дали оперативниот систем е Windows, Apple или Android. Можностите се неограничени без разлика дали имате компјутер, лаптоп, таблет или паметен телефон.

…..Едноставно контролирајте ја музиката со вашиот Android или Apple мобилен уред. Со помош на бесплатната Sitecom Media Controller апликација можете лесно да ја најдете и репродуцирате вашата омилена музика. Пребарувајте песни и контролирајте го нивото на гласот од било кое место во вашиот дом. Доколку имате повеќе музички системи ќе можете да контролирате каква музика ќе се репродуцира во секоја соба. И сето тоа директно од дланката на вашата рака.

…..Овој плеер ќе ја репродуцира безжично музиката која ја сакате без разлика дали е преку iTunes, Windows media player, Spotify, Deezer итн. директно на вашиот стерео систем или звучници.

Активирајте го повторно музичкиот систем и слушајте ја омилената музика.

Едноставно искористете го овој уред за безжично поврзување!

Карактеристики:

 • S/PDIF TOSLINK и аналогни аудио конектори
 • подржува: OPS за лесен пристап
 • подржува: MP2/MP3/MP4/AAC/WMA/WAV/OGG/3GP
 • подржува: DLNA DMR
 • подржува: Apple Airplay технологија
 • 802.11b/g/n до 150Mbps
 • подржува: WEP/WPA/WPA2 енкрипција

.

 • производител: Sitecom (NL)
 • гаранција: 6 месеци
 • цена: 4,999.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…

TCX-LAMP8 – Рачна светилка

Потребна ви е мала и моќна рачна светилка?

…..X300 – Високо-ефикасна светилка. Вграден Cree XP-g ® 5W чип со јачина до 280 лумени и класа на заштита IP 54, совршена за најсложените активности на отворено. Сетот вклучува и батерии. Ова е новата ѕвезда во rebellight семејството на светилки.

Докажен бренд кога се во прашање квалитетни светикли.

Затоа ги препорачуваме!

Карактеристики:

 • вклучени во сетот 3 TECXUS алкални LR14 батерии
 • 280 лумени, димензии (48×245)mm, а тежина само 452g (вклучувајќи ги и батериите)
 • до 22 работни часа со еден сет на батерии
 • фокус 4 пати
 • направени од дур алуминиум
 • еколошки, поради неговата 80% пониска потрошувачка на енергија отколку традиционалните светилки
 • 30 пати подолг работен век од стандардните светилки

.

 • производител: Tecxus
 • цена: 2,055.00 ден со ддв
 • производот е достапен онлајн

повеќе…

повеќе од иста категорија…